NHL: Chicago vstúpilo do Play-off prehrou, Pánik rozdal 7 bodyčekov

14.4.2017 07:58

Hokejisti Chicaga neúspešne vstúpili do play off zámorskej NHL. V úvodnom dueli štvrťfinále Západnej konferencie podľahli na domácom ľade Nashvillu 0:1, keď jediný gól súboja strelil v 8. minúte švédsky útočník Viktor Arvidsson.

Pre Blackhawks bol neprekonateľnou prekážkou brankár Pekka Rinne. Fín kryl všetkých 29 striel domácich hráčov a zaknihoval si druhé čisté konto v play off v kariére. Slováci Marián Hossa a Richard Pánik v drese "jastrabov" vyšli naprázdno, Hossa sa počas 16:37 min. prezentoval štyrmi strelami, Pánik si pripísal mínusku a rozdal až sedem bodyčekov, najviac spomedzi všetkých hráčov. Tretí slovenský útočník v službách Chicaga Tomáš Jurčo sa nezmestil do zostavy.

Víťaz základnej časti a držiteľ Prezidentskej trofeje Washington zdolal v úvodnom súboji 1. kola Toronto 3:2 až po predĺžení a ujal sa vedenia v sérii. Autorom víťazného gólu Capitals bol v 6. minúte predĺženia netradičný strelec Tom Wilson, paradoxne rodák z Toronta. V drese Maple Leafs odohral Martin Marinčin svoj prvý zápas v play off v kariére, na ľade strávil 13:43 min., vyslal tri strely a duel dokončil s mínuskou. Slovenský obranca nahradil v zostave zraneného kolegu Nikitu Zajceva. Anaheim zvládol úvodný duel štvrťfinále Západnej konferencie a na domácom ľade si poradil s Calgary 3:2.

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Washington - Toronto 3:2 po predĺž. (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0) - stav série 1:0
Góly: 13. Williams (Oshie, Shattenkirk), 36. Williams (Niskanen, Kuznecov), 66. T. Wilson - 2. Marner (J. van Riemsdyk, Bozak), 10. Gardiner, Martin Marinčin (Toronto) odohral 13:43 min, 3 strely, 3 zblokované strely, -1 bod

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Chicago - Nashville 0:1 (0:1, 0:0, 0:0) - stav série 0:1
Gól: 8. Arvidsson (F. Forsberg, Johansen)
Marián Hossa odohral 16:37 min, 4 strely, 1 "hit", 1 zblokovaná strela, Richard Pánik (obaja Chicago) odohral 13:29 min, 3 strely, 7 "hitov", -1 bod

Anaheim - Calgary 3:2
Góly: 1. Getzlaf (Silfverberg, Theodore) - 9. Monahan (Versteeg, Brodie), 30. S. Bennett (K. Versteeg, Hamilton)