NHL: Súťaž vstúpila do vyraďovacej fázy, Boston sa ujal vedenia

TA3 TASR SITA nhl.com
13.4.2017 07:47

Hokejisti Bostonu Bruins úspešne vstúpili do play off zámorskej NHL. V prvom súboji štvrťfinále Východnej konferencie triumfovali na ľade Ottawy Senators 2:1 a ujali sa vedenia v sérii 1:0 na zápasy.

Bruins dokázali otočiť nepriaznivý stav v tretej tretine, keď sa strelecky presadili Frank Vatrano a Brad Marchand. Slovenský kapitán Bostonu Zdeno Chára strávil na ľade takmer 26 minút, mal päť striel a rozdal rovnaký počet bodyčekov.

Z tímového úspechu sa netešil ďalší Slovák Andrej Sekera. Jeho Edmonton Oilers prehral na domácom ľade so San Jose Sharks 2:3 po predĺžení. Víťazný gól v drese hostí zaznamenal v 64. minúte Melker Karlsson. Sharks vedú v sérii 1:0 na zápasy.

Z domácich tímov uspel iba Pittsburgh Penguins. Obhajca trofeje zdolal Columbus Blue Jackets 3:1, keď všetky tri góly strelil v druhej tretine.

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Montreal Canadiens - New York Rangers 0:2 (0:1, 0:0, 0:1) - stav série: 0:1
Góly: 10. T. Glass, 59. Grabner (Fast)

Ottawa Senators - Boston Bruins 1:2 (0:0, 1:0, 0:2) - stav série: 0:1
Góly: 31. B. Ryan (E. Karlsson) - 45. Vatrano (Riley Nash, McQuaid), 58. Marchand (Bergeron, Pastrňák)
Zdeno Chára (Boston) 25:32 min, 5 striel, 5 "hitov", zblokoval 1 strelu

Pittsburgh Penguins - Columbus Blue Jackets 3:1 (0:0, 3:0, 0:1) - stav série: 1:0
Góly: 22. Rust (Kessel, Malkin), 24. Kessel (J. Schultz, Malkin), 37. Bonino (Hörnqvist, Määttä) - 53. Calvert (J. Anderson)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Minnesota Wild - St. Louis Blues 1:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1) - stav série 0:1
Góly: 60. Parise (M. Koivu, Mikael Granlund) - 27. V. Sobotka (Steen), 78. Edmundson (Tarasenko, Schwartz)

Edmonton Oilers - San Jose Sharks 2:3 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1) - stav série: 0:1
Góly: 7. Klefbom (Eberle, Lucic), 18. Lucic (Letestu, McDavid) - 22. J. Ward (Donskoi, Vlasic), 46. P. Martin (Hertl), 64. M. Karlsson (Pavelski)
Andrej Sekera (Edmonton) 21:42 min, -1 bod, 1 strela, 1 "hit", zblokoval 1 strelu