Skalica si doma poradila s Banskou Bystricou 2:1

7.10.2011 20:17

HK 36 Skalica - HC'05 Banská Bystrica 2:1 (1:1, 0:0, 1:0).

Hokej - Tipsport extraliga 2011/2012 - 9. kolo:

HK 36 Skalica - HC'05 Banská Bystrica 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Góly: 9. T. Višňovský (Lušnák, Pálffy), 59. Pálffy (R. Školiak, Šmach) - 11. Kristoffersson
Vylúčení: 2:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lokšík - M. Novák, Návratek, 1758 divákov.

Skalica: Lakosil - Guláš, Mach, Kloz, I. Jankovič, Jaborník, Magušin, M. Srnec, Bučka - Pálffy, R.Školiak, J. Hruška - Lušňák, Obdržálek, T. Višňovský - Kutálek, Holovič, M. Šátek - Klejna, T. Mikúš, J.Jurík
Banská Bystrica: Chorošun - Cebák, Cuník, Haverinen, Kolba, Bambúch, Brňák, Huba, Kubka - Kristoffersson, Jokila, Kútny - Paľov, Kapuš, M. Kokavec - T. Hričina, Heizer, Nemček - Themár, Petro, Bendík

Domáci boli v úvode aktívnejší, pomohli im k tomu aj vylúčenia hostí. V 9. min pri početnej výhode otvoril skóre Višňovský, ktorý vrátil brankárom Chorošunom vyrazenú Lušnákovu strelu späť do siete. Hostia vyrovnali už dve minúty, po chybe Školiaka ostal pred Lakosilom nepokrytý Kristoffersson (1:1). V 12. min sa zoči-voči domácemu gólmanovi ocitol Kapuš, ale úspešný nebol. V ďalšom priebebu hry dominovali obrany nad útokmi, brankári Lakosil i Chorošun svoje tímy niekoľkokrát podržali. Ruský gólman v službách B. Bystrice musel najmä v tretej tretine riešiť viacero nebezpečných situácií. Domáci si museli dávať pozor na rýchle protiútoky hostí, po jednom z nich sa pred Lakosilom v 44. min nepresadil Hričina. O víťazstve Skalice rozhodla 59. min, keď sa vo vlastnom oslabení dostal do brejku Pálffy a prekonal Chorošuna. Tréner hostí odvolal 60 sekúnd pred koncom tretieho dejstva brankára, v tlaku dostali Banskobystričania puk za Lakosila, ale rozhodcovia gól pre už skôr posunutú brán
ku neuznali. Skóre sa už potom nezmenilo.

Svatopluk Kosík (asistent trénera Skalice): "Dnes sme chceli jednoznačne získať tri body. Aj keď sme dali víťazný gól až v závere, výhra nás teší. Boli sme aktívnejší, Banská Bystrica húževnato bránila a my sme sa len ťažko presadzovali v priestore pred brankárom.“

Alpo Suhonen (tréner B. Bystrice): "Je frustrujúce, ak prehráte gólom v závere. Dokázali sme eliminovať 59 minút Pálffyho, potom sme ho v jednej chvíli neustrážili, a to napokon rozhodlo.“