POČASIE: Predpoveď na dnes

Premenlivá, na severe a východe až veľká oblačnosť. Na viacerých miestach dážď, prehánky, ojedinele aj búrky. Spočiatku od cca 1700 m, postupne od 800 m sneženie. Nočná teplota 9 až 2 st. Denná teplota 9 až 14, na severe miestami okolo 6 st. Severozápadný vietor do 45 km/h, v nárazoch miestami do 80 km/h, najmä na západe. Na horách cez deň búrlivý vietor až víchrica.

Situácia:

V noci prejde cez naše územie na juhovýchod studený front, za ktorým k nám bude prúdiť chladný morský vzduch. Súčasne sa vo vyšších vrstvách ovzdušia popoludní presunie nad Slovensko a Poľsko brázda nízkeho tlaku vzduchu.

Predpoveď počasia:

Premenlivá, na severe a dopoludnia aj na východe, prevažne veľká oblačnosť. Na viacerých miestach dážď, prehánky, ojedinele aj búrky, od výšky cca 800 m sneženie. V južnej polovici západného a stredného Slovenska zrážky miestami. Ochladenie! Najvyššia denná teplota 9 až 14, na Kysuciach, Orave, Liptove a na Spiši okolo 4 až 8 st. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -3 st. Severozápadný až severný 5 až 12 m/s, v nárazoch miestami, najmä na západe, 15 až 22 m/s (20 až 45, v nárazoch 55 až 80 km/h). Na horách postupne búrlivý vietor až víchrica.

Predpokladané množstvo zrážok: do 4 mm, na severozápade a pri búrkach do 10 mm/ v polohách nad 1000 m do 10 cm snehu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá