NHL: Halák vyhral, Chára skóroval pri postupovej poistke Bostonu

TA3 TASR SITA nhl.com
5.4.2017 09:07

Hokejisti Bostonu Bruins postúpili do play off zámorskej NHL, keď zdolali na domácom ľade Tampu Bay 4:0. Jedným gólom prispel k triumfu slovenský kapitán "medveďov" Zdeno Chára, bol to už jeho desiaty presný zásah v ročníku.

V play off po troch rokoch

Bruins budú vo vyraďovačke prvýkrát za uplynulé tri roky. V bránke hostí nechytal slovenský brankár Peter Budaj. Štyridsaťročný Chára skóroval v druhom stretnutí za sebou a kanadský bod zaznamenal v posledných troch dueloch. Obrovitý obranca v polovici tretej tretiny v presilovke prestrelil tvrdou ranou Andreja Vasilevského a zvýšil na 3:0. Boston už záver dôležitého zápasu zvládol a vyhral šiestykrát za sebou.

New York Islanders aj vďaka výkonu slovenského brankára Jaroslava Haláka vyhral 2:1 po predĺžení na ľade Nashvillu. Halák kryl 22 striel súpera, dosiahol takmer 96-percentnú úspešnosť zákrokov a pripísal si asistenciu na gól v predĺžení, jeho prvú v sezóne. Islanders vyhrali tretíkrát za sebou a stále bojujú o play off.

Chicago viedlo v Colorade v polovici zápasu 3:0, ale "lavíny" zápas otočili a vyhrali 4:3 po predĺžení. Obrat dokonal sólom cez celé klzisko obranca Eric Johnson. Za hostí zaznamenal jednu asistenciu slovenský útočník Marián Hossa, bola už jeho 19. v sezóne, do štatistík si pripísal aj dva plusové body. Hossovi krajania a spoluhráči Tomáš Jurčo a Richard Pánik nebodovali, obaja zaknihovali dva mínusové body.

Tatar bez bodu, Gáborík na tribúne

Nedarilo sa ani Detroitu, ktorý už nemôže postúpiť do play off. Red Wings prehrali na ľade Ottawy 0:2, slovenský útočník v drese hostí Tomáš Tatar sa nepresadil. Senators ukončili päťzápasovú sériu prehier a v tabuľke sa dotiahli na druhé miesto v Atlantickej divízii. Craig Anderson zaznamenal 24 úspešných zákrokov a vychytal piatu nulu v sezóne.

Tatar, ktorého od 100-gólovej hranice delia dva presné zásahy, na neho vyslal jednu strelu. Detroit zakončí ročník dvomi zápasmi v ikonickej Joe Louis Arene, z ktorej sa po sezóne sťahuje. Do zostavy Ottawy sa po ťažkom otrasu mozgu vrátil útočník Clarke MacArthur, ktorý nastúpil prvýkrát od 14. októbra 2015.

"Králi" z Los Angeles bez Mariána Gáboríka, ktorý duel sledoval len z tribúny, vyhrali nad Edmontonom 6:4. O víťazstvo sa postaralo šesť rôznych strelcov. Kings sú však už bez šancu postúpiť do play off. Oilers ukončili päťzápasovú víťaznú sériu. V drese hostí odohral takmer 24 minút obranca Andrej Sekera, zaznamenal plusový bod a dve strely.

Boston Bruins - Tampa Bay Lightning 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Góly: 26. Stafford (Krejčí, McQuaid), 37. Pastrňák (Riley Nash, K. Miller), 50. CHÁRA (Krug, Backes), 59. Pastrňák (Krejčí)
Zdeno Chára (Boston) 23:32 min, 1+0, 3 strely, 2 "hity" - Peter Budaj (Tampa) nechytal

New Jersey Devils - Philadelpia Flyers 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Góly: 61. J. Moore (Hall, Palmieri)

Pittsburgh Penguins - Columbus Blue Jackets 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Góly: 19. Rowney (S. Wilson), 30. Hörnqvist (Kühnhackl), 33. Dumoulin (Guentzel, Crosby), 41. Guentzel (J. Schultz, Crosby) - 51. Dubinsky

Ottawa Senators - Detroit Red Wings 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 13. E. Karlsson (Turris), 28. Pyatt (Hoffman, Pageau)
Tomáš Tatar (Detroit) 18:12 min, 1 strela, 2 "hity"

Toronto Maple Lafs - Washington Capitals 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Góly: 59. Marner (J. van Riemsdyk, Bozak) - 15. Eller (Burakovsky, Connolly), 30. Shattenkirk (Nicklas Bäckström, Ovečkin), 49. Schmidt (Connolly, J. Williams), 57. T. Wilson (Winnik, Beagle)
Martin Marinčin (Toronto) nehral

Minnesota Wild - Carolina Hurricanes 5:3 (3:3, 1:0, 1:0)
Góly: 6. Z. Parise (E. Staal, Niederreiter), 12. Schroeder (J. Eriksson, Dumba), 19. Niederreiter (Z. Parise, Spurgeon), 28. Coyle (Folin, Hanzal), 55. Niederreiter (Z. Parise, E. Staal) - 7. Stempniak (Skinner, Slavin), 17. Skinner (Hanifin, V. Rask), 20. Skinner (Stempniak, D. Ryan)

Nashville Predators - New York Islanders 1:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 28. Fisher (C. Wilson, C. Smith) - 42. B. Nelson (De Haan, Seidenberg), 62. Hickey (Josh Bailey, HALÁK)
Jaroslav Halák (Islanders) odchytal celý duel a zneškodnil 22 z 23 striel súpera (úspešnosť zákrokov 95,7 %), 0+1

St. Louis Blues - Winnipeg Jets 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
Góly: 1. Pietrangelo, 25. Lehterä (Barbašev, Sanford) - 22. Laine (Stuart, Little), 23. Ehlers (Scheifele, Wheeler), 23. Stuart (Perreault, Lowry), 45. Scheifele (Wheeler, Ehlers), 50. Laine (Perreault, B. Little)

Dallas Stars - Arizona Coyotes 3:2 po predĺžení (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 14. B. Ritchie, 18. Dickinson (Cracknell), 64. Honka (Spezza, G. Smith) - 18. Dvorak (Keller, J. McGinn), 56. Duclair (M. Domi, Burmistrov)

Colorado Avalanche - Chicago Blackhawks 4:3 po predĺžení (0:0, 2:3, 1:0 - 1:0)
Góly: 33. Duchene (Nieto), 37. Landeskog, 46. Grigorenko (Duchene, Barberio), E. Johnson (Duchene) - 21. Panarin (P. Kane, Toews), 25. Hartman (Krüger), 31. Krüger (Rozsíval, MARIÁN HOSSA)
Marián Hossa 15:51 min, 0+1, +2 body, zblokoval 1 strelu súpera, Richard Pánik 13:04, -2 body, 1 strela, zblokoval 1 strelu súpera, Tomáš Jurčo (všetci Chicago) 11:25, -2 body, 1 strela, zblokoval 1 strelu súpera

Anaheim Ducks - Calgary Flames 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Góly: 21. Eaves (Getzlaf), 34. Bieksa (Vermette, Perry), 47. Wagner (L. Shaw, Thompson) - 16. Backlund (Giordano, Versteeg)

Los Angeles Kings - Edmonton Oilers 6:4 (0:2, 3:1, 3:1)
Góly: 23. N. Shore (Brodzinski, D. Brown), 33. D. Brown (N. Shore), 36. Dowd (Clifford, Brodzinski), 42. Lewis (N. Shore, LaDue), 51. Pearson (Toffoli), 59. Doughty (N. Shore) - 3. Lucic (McDavid, Klefbom), 12. Nugent-Hopkins (Russell), 37. Nugent-Hopkins (Kassian, Nurse), 54. Nurse (Draisaitl)
Marián Gáborík (LA) nehral - Andrej Sekera (Edmonton) 23:52 min, 2 strely, 2 "hity", 2 bloky, 1 plusový bod

San Jose Sharks - Vancouver Canucks 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Góly: 1. Labanc (Pavelski), 1. J. Ward (Donskoi, Schlemko), 50. Tierney (Burns, Donskoi) - 44. C. Tanev (Boeser, Sbisa)