NHL: Tatar s gólom a asistenciou, Montreal víťazom divízie

TA3 TASR SITA nhl.com
4.4.2017 07:19

lovenský hokejista Tomáš Tatar sa gólom a asistenciou podieľal na víťazstve Detroitu v zámorskej NHL nad Ottawou 5:4 po nájazdoch.

SITA/AP (ilustračné foto)

Tatar zaznamenal v tretej tretine svoj 24. presný zásah v sezóne, ktorým v presilovej hre poslal Detroit do vedenia 3:2. O chvíľu neskôr asistoval pri góle Gustava Nyquista, no domáci rozhodli o triumfe až v nájazdoch.

V nich sa ako jediný v siedmej sérii presadil pri svojom debute v NHL Rus Jevgenij Svečnikov. Tatar odohral viac ako 21 minút, mal tri strely a mínusový bod.

Montreal si víťazstvom 4:1 na ľade Floridy v predstihu zabezpečil prvenstvo v Atlantickej divízii. Dvoma gólmi a asistenciou sa blysol fínsky krídelník Artturi Lehkonen. Slovenský obranca Martin Marinčin sa nezmestil do zostavy Toronta pri výhre 4:2 v Buffale. Hostia sa tak priblížili k miestenke do play off.

Buffalo - Toronto 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)
Góly: 22. Ryan O'Reilly (B. Gionta), 60. Eichel (Reinhart) - 5. Komarov (Kadri), 6. Matthews (W. Nylander, Gardiner), 6. J. van Riemsdyk (Bozak), 46. Kadri (Marner, Zajcev)

Detroit - Ottawa 5:4 po sam. nájazdoch (0:0, 2:1, 2:3 - 0:0, 1:0)
Góly: 21. Nielsen (Jensen, Sheahan), 27. Larkin (Jensen), 46. Nyquist, 48. Nyquist (M. Green, TATAR), rozhodujúci sam. nájazd Svečnikov - 22. Burrows (Turris, E. Karlsson), 41. E. Karlsson (Hoffman, C. Anderson), 49. Turris (Mark Stone), 53. Claesson (Turris)
Tomáš Tatar (Detroit) 21:46 min, 0+1, 3 strely, -1 bod, 2 "hity"

Florida - Montreal 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Góly: 29. Marchessault (Sgarbossa, Pysyk) - 14. Shaw (Galchenyuk, Lehkonen), 42. Lehkonen, 57. Lehkonen (Byron), 59. Radulov (Pacioretty, Danault)