Voľby v Arménsku vyhrala podľa prieskumov súčasná vládnuca strana

Podľa odhadov volebných výsledkov, zverejnených štátnymi médiami, zvíťazila v parlamentných voľbách v Arménsku vládnuca Republikánska strana prezidenta Serža Sarkisjana, ktorá získala 46 percent hlasov.

K očakávanému tesnému súboju medzi RPA a centristickou alianciou Prekvitajúce Arménsko podnikateľa Gagika Carukjana nedošlo, BHK skončila podľa odhadov s 25 percentami hlasov, oznámila štátna tlačová agentúra Armenpress. Nasleduje proeurópska aliancia Yelk (Cesta von) s 10 percentami hlasov a socialistická Arménska revolučná federácia s piatimi percentami.

Hlasovanie narušili obvinenia z volebných podvodov, generálna prokuratúra po zatvorení volebných stredísk oznámila, že prešetruje 220 takýchto prípadov.

Vyskytli sa tiež vážne problémy s novým zariadením, ktoré malo potvrdzovať totožnosť voličov podľa odtlačkov prstov. Systém však nespoznal stovky voličov, dokonca ani prezidenta Sarkisjana. Ústredná volebná komisia neskoro popoludní oznámila, že účasť voličov prekročila 50 percent, na voľbách sa zúčastnilo vyše 1,3 milióna voličov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá