Český brankár Philadelphie skolaboval počas zápasu

2.4.2017 07:59

Český hokejový brankár tímu NHL Philadelphia Flyers Michal Neuvirth skolaboval počas nočného zápasu proti New Jersey Devils. V prvej tretine sa nečakane zvalil na ľad a ostal nehybne ležať na chrbte.

Incident sa odohral v čase 7:37 min za stavu 1:0 pre "letcov", keď sa vhadzovalo v strednom pásme. Dvadsaťdeväťročný brankár zrazu spadol na ľad a ostal ležať na chrbte. Neuvirtha sa okamžite ujali záchranári a na nosidlách ho previezli do nemocnice. Nehralo sa približne 10 minút. Podľa generálneho manažéra Flyers, bývalého brankára Rona Hextalla bol Neuvirth pri plnom vedomí a spolupracoval.

Neuvirtha, ktorý si pripísal šesť zákrokov, nahradil v bránke Anthony Stolarz a nepustil za chrbát ani jednu z 26 striel. Flyers vyhrali 3:0 a udržali si teoretickú nádej na postup do play off.