Zlaté Moravce prehrali s Ružomberkom 3:5

TA3, SITA
24.3.2012 22:47

FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Ružomberok 3:5 (1:2)

V stretnutí tabuľkových susedov sa hral obojstranne ofenzívny futbal. V 9. min sa Hoferica predral až pred Kuciaka, avšak koncovku nezvládol. Z následnej kontry Hodek vysunul Candráka, ten sa rútil sám na bránku, jeho strelu však zastavila noha padajúceho Zicha. Ako prvý sa tešili z gólu hostia, keď Lásik nezištne vysunul Ďubeka, ktorý s prehľadom otvoril gólový účet stretnutia - 0:1. Vyrovnanie priniesla 19. min, keď parádnu akciu po osi Luhový - Candrák Hodek rutinérsky zakončil - 1:1. Do vedenia išli opäť hostia v 26. min, keď Ďubek vybojoval loptu, spätnou prihrávkou našiel Masaryka a ten z uhla prekonal Kuciaka. Hneď po rozohraní domáci vyrobili závar v pokutovom území hostí, Luhového strele chýbali decimetre. V závere prvého dejstva Hruška posadil center na hlavu Luhového, jeho hlavička však nenarobila Zichovi problémy.

Do druhého polčasu vstúpila "Ruža" priam rozprávkovo. V 47. min Lásik spoza šestnástky prízemnou strelou prekvapil Kuciaka - 1:3. Už o minútu sa skóre opäť menilo, keď Masaryk využil nedorozumenie domácich a zvýšil už na 4:1 z pohľadu hostí. V 55. min mohol korigovať výsledok Candrák, ale sám pred brankárom mieril iba do Zicha. Po hodine hry mohol Masaryk skompletizovať hetrik, Kuciak ho však vychytal. Už o päť minút bol v pokutovom území faulovaný Hoferica a z nariadenej jedenástky Masaryk predsa len dosiahol hetrik - 1:5. V týchto fázach stretnutia Ružomberok dominoval na hracej ploche. V 70. min sa ocitol sám pred Kuciakom Greššák, zo šiestich metrov mieril iba do neho. Záver stretnutia patril domácim. V 73. min upravil na 2:5 po Orávikovom centri stretlou z prvej Hodek. Strelecké preteky však pokračovali aj naďalej. V 80. min po centri Hrušku parádnou hlavičkou skompletizoval druhý hetrik v zápase Hodek - 3:5. V bláznivom súboji sa napokon zo zisku troch bodov radovali hostia.

Góly: 19., 73. a 80. Hodek - 26., 48. a 65. Masaryk (tretí z pok. kopu), 13. Ďubek, 47. Lásik, ŽK: 39. Zich, 71. Kostelný (obaja Ružomberok), rozhodovali: Hracho - Vorel, Brendza, 1452 divákov
Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, Pavlovič (66. Peter Farkaš), Chren, M. Husár - M. Hruška - Orávik, Martin Luhový (75. Bernáth), Babič, Candrák - Hodek
Ružomberok: Zich - P. Maslo, Kostelný, Greššák, J. Chovanec - Ďubek (88. Vavrík), Lásik, Hoferica, Onyango (75. Pekár) - Markovič (84. Poliaček), Masaryk

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Vedeli sme, že Ružomberok príde hrať otvorený futbal. V obrane to máme momentálne rozhádzané, chýbajú nám hráči. Nezvládli sme vstup do druhého polčasu. Napriek stavu 1:5 sme hrali až do konca. Okrem dvoch gólov sme zahodili aj ďalšie príležitosti."

Aleš Křeček (tréner Ružomberka): "Som rád, že sme zvládli toto stretnutie, pretože sme nemali dobrú sériu. Dnes to bol bláznivý zápas, ktorý sa však musel divákom páčiť. Osem gólov, to sa len tak nevidí. Myslím, že rozhodol vstup do druhého polčasu. V závere stretnutia sme si zbytočne skomplikovali situáciu."