Velez-Zuzulová obhájila v slalome vlaňajší titul, Falat prvý medzi mužmi

25.3.2017 23:18

Veronika Velez-Zuzulová sa suverénnym spôsobom stala víťazkou sobotňajšieho slalomu na majstrovstvách SR v alpskom lyžovaní na Štrbskom Plese. V mužskej časti triumfoval Matej Falat.

Elitná slovenská reprezentantka mala po dvojkolovej súťaži v cieli obrovský náskok 3,82 s pred krajankou Terezou Jančovou, tretia skončila Češka Veronika Čamková (+4,01 s). Velez-Zuzulová obhájila vlaňajší titul z Jasnej a získala celkovo ôsmy slalomový primát na MSR, na ktorých od roku 2004 štartovala.

V mužskom slalome zvíťazil ďalší domáci pretekár Matej Falat, ktorý triumfoval s náskokom 2,23 s pred Poliakom Maciejom Bydlinskim. Tretí bol Rakúšan Felix Ortner (+2,30 s). Na národnom šampionáte neštartuje víťazka finálového slalomu Svetového pohára Petra Vlhová, ktorá sa už na novú sezónu pripravuje na zahraničných svahoch.