Cibulková v Indian Wells končí, nestačila na súperku z Ruska

14.3.2017 23:49

Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela v osemfinále dvojhry na prestížnom turnaji WTA v kalifornskom Indian Wells. Ako nasadaná päťka podľahla devätnástke "pavúka" Ruske Anastasii Pavľučenkovovej 4:6, 6:3, 2:6.

Napriek prehre sa môže posunúť na štvrté miesto svetového rebríčka WTA, čím by vyrovnala historické slovenské singlové maximum Miloslava Mečířa.

Cibulkovej vyšiel úvod zápasu s Pavľučenkovovou a po rýchlom brejku sa ujala vedenia 3:1. Ruska však potom získala štyri hry v rade a prvý set sa stal jej korisťou. Za stavu 1:2 v druhom dejstve sa Cibulková nechala ošetrovať, v koncovke setu však mala navrch.

Tretie dejstvo bolo v réžii Pavľučenkovovej, ktorá po dvoch brejkoch odskočila Cibulkovej na 5:1 a zápas zakončila dvomi víťaznými returnami. Vzájomnú bilanciu so slovenskou jednotkou upravila na 3:5, pričom prerušila sériu troch prehier. Vo štvrťfinále nastúpi v ruskom derby proti Svetlane Kuznecovovej.