Pápež odslúži omšu na Zelený štvrtok vo väznici pre mladistvých

21.3.2013 15:09 | zdroj: TASRTA3 | zdroj foto: SITA
Pápež odslúži omšu na Zelený štvrtok vo väznici pre mladistvých

Článok bol aktualizovaný:

  • Zdieľať

Pápež František odslúži na budúci týždeň omšu namiesto baziliky vo Vatikáne alebo v Ríme v kaplnke rímskej väznice pre mladistvých. Informovala o tom dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroje Vatikánu.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Pápež odslúži omšu na Zelený štvrtok popoludní vo väznici Casal del Marmo určenej pre mladistvých. Väznica sa nachádza na predmestí Ríma. Počas bohoslužby František umyje a pobozká nohy 12 veriacim, čím sa pripomína gesto pokory Ježiša Krista voči 12 apoštolom v predvečer svojej smrti.

Všetci predchádzajúci pápeži celebrovali omšu v Zelený štvrtok v Bazilike sv. Petra vo Vatikáne alebo v rímskej Bazilike sv. Jána v Lateráne, píše Reuters. Vatikánski hovorcovia uviedli, že si nespomínajú na príležitosť, keď sa omša konala niekde inde okrem týchto dvoch bazilík.

V čase pôsobenia Jorgeho Maria Bergoglia vo funkcii argentínskeho arcibiskupa často dochádzalo k tomu, že celebroval omše vo väznici, nemocnici alebo v domovoch pre dôchodcov či chudobných.

Omša na Zelený štvrtok je jednou z mnohých bohoslužieb tzv. Svätého alebo Veľkého týždňa, ktorý sa pre katolíkov tento rok začína Kvetnou nedeľou 24. marca a končí Veľkonočnou nedeľou 31. marca.

TOP videá