NHL: Boston aj Winnipeg prehrali, Slováci sa nepresadili

7.3.2017 08:34

V štyroch zápasoch NHL v noci na utorok sa bodovo nepresadil ani jeden slovenský hokejista. Boston v zostave so Zdenom Chárom a Petrom Cehlárikom podľahol v Ottawe 2:4 a Winnipeg, za ktorý nastúpil aj Marko Daňo, doma prehral so San Jose 2:3.

Boston prehral v Ottawe 2:4, keď už po štyroch minútach zaostával 0:2. Zdeno Chára a Peter Cehlárik v drese hostí mali na konte po jednom mínusovom bode. "Bol to pre nás akoby zápas play-off, tak sme k nemu pristúpili, to nás motivovalo. Rozdiel v náš prospech robili tie malé detaily ako zblokované strely, clonenie pre bránkou či dobrá prvá prihrávka," skonštatoval strelec druhého gólu Jean-Gabriel Pageau. Siedmi Senators v tabuľke Východnej konferencie odskočili Bruins už na štyri body a navyše majú dve stretnutia k dobru.

Tampa Bay na vlastnom ľade nestačila na New York Rangers 0:1 po predĺžení, keď jediný gól duelu strelil v 64. minúte Mika Zibanejad. Brankár hostí Antti Raanta si pripísal 38 úspešných zákrokov. Za domácich chytal Andrej Vasilevskij, na striedačke bol nachystaný Peter Budaj.

Sumáre:

Ottawa - Boston 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

Góly: 2. Brassard (Burrows, Methot), 4. Pageau (Phaneuf), 48. Hoffman (E. Karlsson, Phaneuf), 60. Burrows (Mark Stone, E. Karlsson) - 19. P. Bergeron (Krug), 50. Marchand (Pastrňák, Krug) Zdeno Chára 21:20 min, 3 strely, 4 "hity", -1 bod, Peter Cehlárik (obaja Boston) 16:07 min, 1 strela, -1 bod

Tampa Bay - New York Rangers 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Gól: 64. Zibajenad (McDonagh)

Washington - Dallas 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Góly: 36. Nicklas Bäckström (Shattenkirk, Orpik), 53. Oshie (Alzner, Nicklas Bäckström) - 2. Shore (Sharp, Johns), 25. Faksa, 26. Spezza (Jamie Benn, Seguin), 59. Sharp (Klingberg)

Winnipeg - San Jose 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Góly: 12. Morrissey, 60. Scheifele (Ehlers, Laine) - 10. Pavelski (M. Karlsson, Dillon), 48. Bödker (Couture), 60. Pavelski (Vlasic, J. Thornton) Marko Daňo (Winnipeg) 11:05 min, 2 strely, 4 "hity", -1 bod