NHL: Víťazná šnúra Calgary pokračovala, obrat Pittsburghu z 0:3

6.3.2017 07:09

Brankár Brian Elliott kryl 33 striel a víťazná šnúra hokejistov Calgary v NHL je už sedemzápasová. Flames štvorgólovou smršťou v úvodnej tretine nedeľňajšieho duelu proti New Yorku Islanders položili pevné základy víťazstva 5:2 a bodovali v deviatom stretnutí za sebou.

"Skvelá séria, keďže sa nachádzame v dôležitej fáze roka. Každý prikladá ruku k dielu, Elliott chytá výborne a v zápasoch nás neraz podrží," pochvaľuje si útočník Sean Monahan, ktorý v nedeľu prispel gólom a asistenciou. "Je náročné dobiehať štvorgólové manko z úvodnej tretiny," pripomenul na webe nhl.com obranca Travis Hamonic.

Kým Islanders sa nepodarilo otočiť nepriaznivý vývoj, Pittsburghu sa proti Buffalu podaril obrat. Obhajca Stanleyho pohára vybuchol v úvodnej dvadsaťminútovke, ktorú prehral 0:3, napokon však triumfoval 4:3 - a to znova aj bez prispenia najlepšieho strelca NHL Sidneyho Crosbyho, ktorý neskóroval vo štvrtom zápase za sebou.

Úlohy náhradného brankára sa skvele zhostil Marc-André Fleury, ktorý vystriedal Matta Murrayho po prvej tretine. Z 28 pokusov Sabres nepustil za svoj chrbát ani jeden. "Je to o kolektíve, nie o mne. Bola to zábava. V druhej a tretej tretine hralo mužstvo podstatne lepšie, čo mi rozhodne pomohlo. Keď som sa objavil na ľade, cítil som podporu fanúšikov," pochvaľoval si Fleury.

Sumáre:

Calgary - New York Islanders 5:2 (4:0, 0:1, 1:1)
Góly: 15. Frolík (D. Hamilton, M. Backlund), 17. Brodie (Chiasson, Stajan), 18. Ferland (Monahan), 20. Monahan (J. Gaudreau, D. Hamilton), 47. K. Versteeg (Bennett, Bartkowski) - 29. Tavares (Bailey, Mayfield), 52. Chimera (Leddy, Prince)

New Jersey - Columbus 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Góly: 23. Jenner (Atkinson, Dubinsky), 26. O. Bjorkstrand (Gagner, D. Savard), 47. Gagner (O. Bjorkstrand, Hartnell)

Pittsburgh - Buffalo 4:3 (0:3, 2:0, 2:0)
Góly: 28. J. Schultz (Kessel, Malkin), 34. Malkin (J. Schultz, Hörnqvist), 57. Guentzel (Sheary, Bonino), 58. Sheary (J. Schultz, Dumoulin) - 7. O'Reilly (B. Gionta, E. Kane), 15. B. Gionta (Moulson), 19. Eichel (M. Foligno, Reinhart)

Minnesota - San Jose 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Góly: 12. Parise (Pominville, Suter), 16. E. Staal (Dumba), 59. E. Staal (Hanzal) - 19. M. Karlsson (Haley, Braun)

Anaheim - Vancouver 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Góly: 47. Eaves (Getzlaf, Bieksa) - 15. Horvat (Hutton, Biega), 27. Markus Granlund

Colorado - St. Louis 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Góly: 4. P. Stastny (Schwartz, Pietrangelo), 6. Brodziak (Reaves), 31. Berglund (Parayko)

Arizona - Carolina 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 24. Holland (Duclair, L. Schenn) - 25. Teräväinen (Slavin, V. Rask), 57. D. Ryan (Skinner)