František ako prvý pápež vstúpil do anglikánskeho kostola

Pápež František sa stal v nedeľu historicky prvou hlavou katolíckej cirkvi, ktorá navštívila niektorý spomedzi anglikánskych kostolov v Ríme.

Podľa zverejneného vyjadrenia Vatikánu pontifik navštívil anglikánsky Kostol všetkých svätých v centre talianskej metropoly, kde sa modlil s anglikánskym biskupom Robertom Innesom v rámci spoločnej bohoslužby pri príležitosti 200. výročia založenia rímskej anglikánskej obce. Innes pritom vyjadril Františkovi pochvalu za jeho solidaritu s utečencami a inými migrantmi.

"V priebehu týchto dvoch storočí sa mnohé zmenilo aj medzi anglikánmi a katolíkmi, ktorí na seba v minulosti nazerali s podozrením a nepriateľstvom," povedal František vo svojej kázni. "S vďakou k Bohu sa dnes navzájom uznávame takí, akí naozaj sme: bratia a sestry v Kristovi skrz náš spoločný krst," dodal.

František počas návštevy anglikánskeho kostola oznámil, že zvažuje cestu do Južného Sudánu. Krajinu sužovanú občianskou vojnou a hladomorov chce navštíviť spolu s arcibiskupom z Canterbury. František počas spoločnej bohoslužby nepoukazoval na teologické rozpory medzi katolíkmi a anglikánmi, ktorí napríklad vysväcujú za kňazov aj ženy a umožňujú slúžiť biskupom hlásiacim sa otvorene k homosexualite.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá