Fotogaléria: Ulice Ria ožili tohtoročným karnevalom

Fotogaléria: Ulice Ria ožili tohtoročným karnevalom
Zdroj foto: SITA/AP
Milovníci hudby, tanca a pestrofarebných kostýmov z celej Brazílie sa zišli v Riu de Janeiro na otvorení tradičného karnevalu, ktorý oficiálne potrvá päť dní.

Tohtoročné oslavy odštartovali viacerými pouličnými zábavami, na ktorých sa zúčastnili desiatky tisíc ľudí. Plánovaná bola dokonca i párty na tému nepopulárneho brazílskeho prezidenta Michela Temera.

Najvýznamnejšie karnevalové sprievody sa očakávajú v Riu de Janeiro až v nedeľu a pondelok. Ešte dnes večer sa však predvedli školy samby v Sao Paule a karnevalové oslavy oživili taktiež severovýchodné mestá Salvador a Recife.

Podľa agentúry AP účastníci tohtoročných karnevalov v Brazílii minú menej peňazí vzhľadom na ekonomickú krízu, s ktorou zápasí táto juhoamerická krajina. Takmer 13 miliónov Brazílčanov je v súčasnosti nezamestnaných.

Karneval v Riu patrí medzi najvýznamnejšie akcie zábavného priemyslu v Brazílii. Uskutočňuje sa každý rok pred 40-dňovým predveľkonočným pôstom a svojou veľkoleposťou priťahuje na seba pozornosť celého sveta.

Najvýznamnejšou oficiálnou súčasťou karnevalu je štvordňová promenáda škôl samby na sambodróme, každá s tisícami členov súťažiacimi o čo najlepšie umiestnenie.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá