POČASIE: Predpoveď na dnes

Aktualizované:
Premenlivá veľká, lokálne aj zmenšená oblačnosť. Ojedinele prehánky, od stredných polôh snehové. Denná teplota 8 až 13, v Žilinskom kraji a na Spiši okolo 6 st. Prevažne západný vietor do 45 km/h, v nárazoch ojedinele okolo 80 km/h. Na horách búrlivý vietor až orkán.

Situácia:

Cez naše územie postupuje od severozápadu studený front, spojený s podružnou tlakovou nížou, ktorej stred sa presúva zo severného Poľska nad západné Rusko. Za ním k nám začína prúdiť od severozápadu chladnejší morský vzduch.

Predpoveď počasia:

Premenlivá veľká, lokálne aj zmenšená oblačnosť. Ojedinele dážď alebo prehánky, spočiatku od cca 1300 m, na severe k večeru už od približne 600 m, sneženie. Najvyššia denná teplota 8 až 13, v Žilinskom kraji a na Spiši okolo 6 st. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -1 st, postupne ochladzovanie. Prevažne západný vietor 4 až 10, v nárazoch miestami okolo 14 m/s (15 až 35, nárazy okolo 50 km/h). Na juhozápade spočiatku okolo 12 a v nárazoch miestami 19 až 26 m/s (45, nárazy 70 až 95 km/h). Na horách búrlivý vietor až orkán. K večeru bude vietor slabnúť.

Predpokladané množstvo zrážok: do 3 mm / od stredných polôh do 4 cm snehu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá