Šéfke bytovej mafie Zuzane Znamenákovej potvrdili výnimočný trest

Šéfke bytovej mafie Zuzane Znamenákovej potvrdili výnimočný trest
Zdroj foto: TASR
Šéfka tzv. bytovej mafie Zuzana Znamenáková strávi za mrežami 25 rokov. Definitívne o tom rozhodol Najvyšší súd, ktorý zamietol jej odvolanie voči rozsudku Špecializovaného trestného súdu z februára minulého roka.

Spolupracoval s políciou

Najvyšší súd rozhodoval v prípade úkladnej vraždy majiteľa domu v bratislavskom Prievoze Viliama Andrášika z roku 2007. Dom chcela získať skupina pod vedením Zuzany Znamenákovej. Podľa obžaloby mala zaplatiť Milanovi Struhalovi, aby sa Andrášika zbavil, sumu 1,5 milióna slovenských korún. Struhal si na mužovu likvidáciu zavolal na pomoc ďalšie osoby.

Podľa medializovaných informácií mali potom obeti priviazať na nohy činky a hodiť ju do Beňovského jazera, kde sa utopila. ŠTS v Banskej Bystrici vo februári minulého roka poslal v tejto veci obžalovanú Zuzanu Znamenákovú a Juraja Minárika za mreže na 25 rokov, ďalším osobám uložil podmienečné tresty alebo od potrestania upustil.

Jednou takouto osobou bol práve aj Milan Struhal, ktorý pri objasňovaní prípadu spolupracoval s políciou. Práve voči jeho výpovedi mali námietky obžalovaná Znamenáková a Minárik, ktorí sa voči rozhodnutiu prvostupňového súdu odvolali.

Sudca im neuveril

„Pán Struhal mi zničil život. V živote by mi nenapadlo, aby som niekoho zabil,“ uviedol na súde obžalovaný Minárik s tým, že skutok, ktorý mu kládla prokuratúra za vinu, nespáchal. Vinu popierala aj obžalovaná Znamenáková „Nikdy som nesúhlasila s tým, aby bol Andrášik úmyselne usmrtený,“ vyjadrila sa.

Senát NS SR však ich tvrdeniam neuveril. „Okrem Struhala, ktorého označili ako nedôveryhodného svedka, tam boli aj ďalšie výpovede, vecné a listinné dôkazy,“ uviedol okrem iného predseda senátu pri odôvodňovaní rozhodnutia. Tresty pre obžalovaných označil ako „zákonné a spravodlivé“. Milan Struhal si odpykáva 25-ročný trest za iné dve vraždy. Rozsudok je právoplatný a nie je možné voči nemu podať riadny opravný prostriedok.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá