Prievidžanka pôjde za internetové podvody do väzenia, súd jej vymeral šesť rokov

Prievidžanka pôjde za internetové podvody do väzenia, súd jej vymeral šesť rokov
Zdroj foto: foto ilu SITA/AP
Dovedna šesť rokov strávi vo väzení 33-ročná Zuzana S. z Prievidze za internetové podvody, ktorými poškodila 650 ľudí. Rozhodol o tom Okresný súd v Prievidzi, ktorý obvinenej uložil nepodmienečný trest odňatia slobody v trvaní tri roky.

Za časť skutkov už bola na trojročný nepodmienečný trest odňatia slobody právoplatne odsúdená v decembri 2016, informoval hovorca súdov v Trenčianskom kraji Roman Tarabus.

"Žena na základe podvodných inzerátov pod zámienkou predaja mobilných telefónov a notebookov rôznych značiek za výhodné ceny vylákala v rokoch 2010 až 2013 a v roku 2016 od poškodených ako zálohy za tovar rôzne sumy v celkovej výške 48.580 eur," uviedol Tarabus.

Inzeráty podľa neho zverejňovala na portáloch bazos.sk, aukcie.sk, aukro.sk a onetwosold.sk, pričom využívala na komunikáciu rôzne emailové adresy, rôzne telefónne čísla a peniaze jej poškodení zasielali na účty vo viacerých bankách aj poštovými poukazmi. "Okresný súd v Prievidzi sa zaoberá ešte jednou obžalobou pre pokračovací zločin podvodu, v tejto trestnej veci figuruje 22 poškodených," dodal Tarabus.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá