Šok i smútok. Psychicky chorá matka zabila seba i svoje deti

Šok i smútok. Psychicky chorá matka zabila seba i svoje deti
Zdroj foto: ilu foto SITA/AP
Špekulácie o rodinnej dráme, vyvolané nálezom troch mŕtvych tiel - matky a jej dvoch detí - v bavorskom Kirchehrenbachu, sa ukázali ako opodstatnené.

Vyšetrovatelia totiž medzičasom vychádzajú z tézy, že 39-ročná matka zabila svoje deti vo veku dvoch a štyroch rokov a následne skoncovala so sebou, pričom založila v dome požiar a použila chemikáliu na jeho urýchlenie. Cudzie zavinenie vyšetrovatelia momentálne vylučujú.

Príčinou úmrtia matky a detí boli tzv. popáleninový šok a otrava dymom.Ako vyplýva ďalej zo zverejneného spoločného vyhlásenia kriminálnej polície a prokuratúry, matka zrejme trpela psychickým ochorením, na ktoré sa v minulosti aj liečila. Vyšetrovatelia však napriek tomu s určitosťou nevedia, či bolo toto ochorenie priamou príčinou zabitia detí a následnej samovraždy.

V obci, v ktorej žije asi 2300 ľudí, vyvolal prípad šok a smútok. Policajtov zalarmovala v utorok istá známa zosnulej. Hliadka spozorovala bezduché telá už zvonku a privolala do zadymeného objektu hasičov. Oboch dymom priotrávených policajtov medzičasom prepustili z nemocnice.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá