ZOH 2018 mobile

Slovensko zasiahnu silné mrazy, pocit chladu umocní vietor

Záver februára bude mimoriadne studený, informujú meteorológovia. Približne od nedele do stredy sa môžeme tešiť na niekoľko arktických dní po sebe. V noci klesne teplota aj na -20 stupňov, mrazy budú aj cez deň. Problémom bude aj vietor, ktorý umocní pocit chladu.

V USA omilostili väzňa na poslednú chvíľu pred popravou

V Spojených štátoch mali vo štvrtok popraviť troch usvedčených vrahov, čo by bol najvyšší počet vykonaných popráv v jeden deň za posledných vyše osem rokov. Napokon sa však poprava uskutočnila len v štáte Florida. V Texase odsúdencovi na poslednú chvíľu udelili milosť a v Alabame výkon najvyššieho trestu odložili.

Ako jediní využívame kubánsky liek, ktorý zachraňuje končatiny

Robert Kaliňák viedol delegáciu našich ministrov, ktorá išla rokovať na Kubu o vzájomnej spolupráci. Slovensko chce podporovať reformy na "Ostrove slobody", zo spolupráce však rovnako ťaží. Ako jediní v EÚ využívame liek, ktorý dokáže pacientom zachraňovať končatiny.

Burzové správy

Pozrite si burzové a kurzové správy, ktoré pripravil Tomáš Mikulík z Infinity Capital.

Podiel domácej hydiny klesá, dieru vypĺňa zahraničie

Situácia so sebestačnosťou Slovenska v produkcii hydinového mäsa sa každoročne zhoršuje. V súčasnosti domáca produkcia pokrýva spotrebu len na 54 percent, a zvyšok je mäso zo zahraničia. Ešte pred 8 rokmi bola pritom naša krajina v tejto oblasti sebestačná.

Východniari si priplatia za vodu, vraj len niekoľko eur ročne

Obyvatelia východného Slovenska si priplatia za pitnú aj odpadovú vodu v domácnostiach. Východoslovenská vodárenská spoločnosť zvýšila ceny vodného a stočného pre všetkých odberateľov. Podľa prepočtov vodární si ale ľudia priplatia za vodu len niekoľko eur ročne.

Dvadsať rokov mali zakázané koncerty, teraz idú stavať operu

Saudská Arábia čoskoro začne s výstavbou prvej opery v kráľovstve, kde boli dve desaťročia zakázané koncerty a tiež hudba v reštauráciách či obchodoch. Zmierňovanie dlhoročných obmedzení týkajúcich sa zábavy je súčasťou reforiem mladého korunného princa Muhammada bin Salmána, ktorý sa snaží podporiť ekonomiku krajiny zvýšením výdavkov domácností.

Natočili dieťa, ktoré vypadlo z 3. pochodia. Policajt ho chytil

Traja egyptskí policajti strážiaci vstup do banky si všimli, že nad nimi z balkóna na treťom poschodí visí päťročné dieťa. Chlapec o krátku chvíľu spadol, pričom jednému z policajtov sa ho podarilo zachytiť, čím mu pravdepodobne zachránil život. Policajt utrpel ľahšie zranenia. Udalosť sa odohrala v meste Asjút.

Nový Peugeot 508 odhalený

Vlajková loď francúzskej automobilky Peugeot 508 sľubuje intenzívne emócie, píše sa v oficiálnej tlačovej správe.

VW Passat s pohonom 4x4 má 35 rokov

V roku 1983 začali vo Wolfsburgu pracovať na pohone všetkých kolies pre model Passat. Po desiatich rokoch výroby si zaslúžil pohon, ktorý by mu zaručil vyššiu prestíž. Inšpiráciou mu bolo azda sesterské Audi a možno to bolo naopak.