Parlamentné voľby v ČR 2017 mobilne

Colníci zadržali zásielku z Afriky, obsahovala niekoľko kíl omamnej látky

Viac ako osem a pol kilogramu látky určenej na výrobu drog. Taký je najnovší úlovok bratislavských colníkov, ktorý zadržali počas kontroly poštovej zásielky z africkej Zambie. Konkrétne išlo o 16 balení rastliny známej ako Kata jedlá, ktorá je na Slovensku zaradená do zoznamu omamných a psychotropných látok.

Japonsko má problémy, víťaz volieb prezradil dve priority

Japonský premiér Šinzó Abe, ktorého strana jasne zvíťazila v nedeľných predčasných parlamentných voľbách, sa zaviazal, že prioritne sa bude zaoberať vojenskou hrozbou zo strany Severnej Kórey a starnúcou a zmenšujúcou sa populáciou krajiny.

Druhý duel tenisového podujatia v Singapure ovládla Muguruzová

V druhom dueli prestížneho podujatia v Singapure, zvíťazila Španielka Garbine Muguruzová-Blancová nad Lotyškou Jelenou Ostapenkovou taktiež v dvoch setoch 6:3 a 6:4.Muguruzová si v úvodnom sete vypracovala náskok 4:1, načo vzápätí jej súperka znížila na 3:4.

Ligue 1: Štrasburg vyhral dôležitý duel desiateho kola

Dôležitý duel 10. kola Ligue 1 mužstiev z dna tabuľky zvládol lepšie Štrasburg, keď v Nice zvíťazil 2:1 vďaka dvom zásahom Nuna Miguela da Costa Jóia. Úspešný bol v 23. a 56. minúte. Domáci sa zmohli iba na jedinú odpoveď a aj to iba z pokutového kopu. Les Melou už iba kozmeticky učesal konečný výsledok. Racing je na 18. mieste tabuľky stále v pásme zostupu, Nice má na 14. pozícii iba o bod

Ligue 1: O prvý gól sa postaral Gustavo, vyrovnanie zariadil Neymar

Šláger francúzskej Ligue 1 videli diváci na stáde Velodrome medzi domácim Marseille a parížskym Saint Germain. O prvý gól sa postaral brazílsky stredopoliar Gustavo, ktorý z diaľky prekonal Areolu v bráne parížanov. Vyrovnanie ešte do prestávky zariadil ľavačkou takisto brazílčan a bol to najdrahší futbalista sveta Neymar.

HOSŤ V ŠTÚDIU: M. Hošták o novom sociálnom balíčku

Vyššia minimálna mzdy, príspevok pri presťahovaní sa za prácou, príplatky za nadčasy. To sú všetko zmeny, ktoré pocítia aj naši zamestnávatelia. Ako vnímajú ďalší sociálny balíček, nám bližšie povedal Martin Hošták, tajomník Republikovej únie zamestnávateľov.

Burzové správy

Pozrite si burzové a kurzové správy, ktoré pre vás pripravil Tomáš Mikulík z Infinity Capital.

K Weinsteinovi pribudol ďalší chlípnik, obvinili ho desiatky žien

Filmový producent Harvey Weinstein, ktorého obvinili zo sexuálneho obťažovania desiatky herečiek vrátane Leny Headey, Cary Delevingne či Angeliny Jolie, nie je jediným mocným mužom filmového priemyslu, ktorý dlhé roky zneužíval svoje postavenie na ubližovanie príslušníčkam nežného pohlavia. Americký denník Los Angeles Times zverejnil na internete šokujúci príbeh amerického scenáristu a režiséra Jamesa Tobacka, ktorého zo sexuálneho obťažovania obvinilo už 38 žien

Hanušovských žiakov naučia, ako sa siali obilniny v 19. storočí

Obilniny sú súčasťou ľudskej výživy už tisícročia. Ich výsadbu nám dnes výrazne uľahčujú stroje, ale kedysi ich museli siať ručne. Súčasná generácia detí si už manuálny výsev pšenice alebo raže vie predstaviť len veľmi ťažko. Na základnej škole v Hanušovciach nad Topľou sa preto rozhodli, že žiakov naučia ako sa siali obilniny v 19. storočí.

Všetko je v poriadku, písal muž z Titanicu. O deň sa potopili

Zatiaľ posledný nájdený list napísaný na Titanicu pred jeho potopením vydražili v Londýne za rekordných 126-tisíc libier. Ide o dosiaľ najväčšiu čiastku za korešpondenciu zo slávneho parníka. Alexander Oskar Holverson, ktorý sa na lodi plavil spolu s manželkou a patril medzi obete, napísal list 13. apríla 1912, teda deň pred nárazom do ľadovca.