Parlamentné voľby v ČR 2017 mobilne

Obec nechcene získala zásoby nebezpečnej kyseliny

V obci Švedlár v Gelnickom okrese majú problém s nebezpečným odpadom. V objekte schátranej úpravne kremeňa tam už roky skladujú desiatky nádob s agresívnou kyselinou fluorovodíkovou. Obec bývalú úpravňu kúpila, pretože ju chcela premeniť na priemyselný park. Okrem budov a pozemkov však získala aj nechcený a nebezpečný obsah.

Sloboda zvierat upozornila na predaj mačacích kožušín

Kožušiny zo psa alebo mačky. Aj to dnes môžete kúpiť na internete. Predaj týchto produktov z domácich miláčikov prekvapil aj Štátnu veterinárnu a potravinovú správu. Je totiž v celej Európskej únii prísne zakázaný a obchodníci sa dopúšťajú trestného činu.

Katalánsko ďalej bráni svoju suverenitu, Madrid nesúhlasí

Katalánsky regionálny parlament bude ďalej brániť suverenitu regiónu a demokraciu. Vyhlásila to jeho predsedníčka Carme Forcadellová. Reagovala tak na včerajšie rozhodnutie španielskej vlády čiastočne obmedziť autonómiu Katalánska.

Modré cunami a nový Trump. Svet komentuje české voľby

Parlamentné voľby v Česku jednoznačne vyhralo hnutie ANO Andreja Babiša. Na výsledky však nečakali len naši západní susedia. Ohlasy na výsledky volieb prichádzali z celého sveta a mnohé médiá prirovnávajú predsedu víťaznej strany k americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi.

Ligue 1: Štrasburg vyhral dôležitý duel desiateho kola

Dôležitý duel 10. kola Ligue 1 mužstiev z dna tabuľky zvládol lepšie Štrasburg, keď v Nice zvíťazil 2:1 vďaka dvom zásahom Nuna Miguela da Costa Jóia. Úspešný bol v 23. a 56. minúte. Domáci sa zmohli iba na jedinú odpoveď a aj to iba z pokutového kopu. Les Melou už iba kozmeticky učesal konečný výsledok. Racing je na 18. mieste tabuľky stále v pásme zostupu, Nice má na 14. pozícii iba o bod

Tisport liga: Liptáci nedali Detve šancu od začiatku súboja

Ivan Dornič má za sebou neúspešnú premiéru na detvianskej lavičke. V súboji posledných dvoch mužstiev súťaže prehrali jeho noví zverenci v Liptovskom Mikuláši 2:6. Liptáci boli od úvodu nebezpeční. V 6. minúte ich poslal do vedenia Spilar, to bolo v početnej výhode.

Druhý duel tenisového podujatia v Singapure ovládla Muguruzová

V druhom dueli prestížneho podujatia v Singapure, zvíťazila Španielka Garbine Muguruzová-Blancová nad Lotyškou Jelenou Ostapenkovou taktiež v dvoch setoch 6:3 a 6:4.Muguruzová si v úvodnom sete vypracovala náskok 4:1, načo vzápätí jej súperka znížila na 3:4.

Fico predstavil nový sociálny balíček. Pozrite sa, čo sľubuje

Premiér a predseda strany Smer-SD vystúpil na konferencii svojej strany v Nitre. Verejnosti predstavil nový sociálny balíček, ktorý má zvýšiť životnú úroveň na Slovensku. Okrem toho zhodnotil politické pôsobenie strany a vyzdvihol úspechy, ktoré Smer dosiahol.

Lekári žiadajú vyššie platy, čaká ich preto hodnotenie

Lekári stále trvajú na svojej požiadavke, aby sa im zvýšili platby za výkony o 20 percent. Dôvodom je to, že od novembra budú musieť ordinovať 7 hodín denne. Ministerstvo zdravotníctva im chce ale zvýšiť platby o maximálne 8 percent. Aj to bude podmienené kvalitou poskytovaných služieb. Lekárov preto čaká prísne hodnotenie.

Útulkom hrozí zánik. Štát chce na ne znížiť príspevky

Mnohým centrám krízovej intervencie hrozí obmedzenie prevádzky a niektorým aj zánik. Aj keď pripravovaná novela zákona o sociálnych službách zjednodušuje prístup k tejto službe, zároveň znižuje výšku príspevkov od štátu pre tieto zariadenia na polovicu. Ide o útulky pre ľudí bez domova, centrá pre obete násilia alebo ambulantné zariadenia sociálnych služieb.

Štát si posvieti na krachujúce firmy, ich likvidácia bude prísnejšia

Veritelia krachujúcich firiem by sa mali ľahšie dostať k svojim peniazom. Zabezpečiť to má novela obchodného zákonníka. Štatutári totiž budú musieť v prípade úpadku firmy včas vyhlásiť konkurz a nie až po jej vytunelovaní. Majiteľom spoločností už nepomôžu ani takzvané biele kone.

K Weinsteinovi pribudol ďalší chlípnik, obvinili ho desiatky žien
Spoločnosť

K Weinsteinovi pribudol ďalší chlípnik, obvinili ho desiatky žien

Filmový producent Harvey Weinstein, ktorého obvinili zo sexuálneho obťažovania desiatky herečiek vrátane Leny Headey, Cary Delevingne či Angeliny Jolie, nie je jediným mocným mužom filmového priemyslu, ktorý dlhé roky zneužíval svoje postavenie na ubližovanie príslušníčkam nežného pohlavia. Americký denník Los Angeles Times zverejnil na internete šokujúci príbeh amerického scenáristu a režiséra Jamesa Tobacka, ktorého zo sexuálneho obťažovania obvinilo už 38 žien

Hanušovských žiakov naučia, ako sa siali obilniny v 19. storočí

Obilniny sú súčasťou ľudskej výživy už tisícročia. Ich výsadbu nám dnes výrazne uľahčujú stroje, ale kedysi ich museli siať ručne. Súčasná generácia detí si už manuálny výsev pšenice alebo raže vie predstaviť len veľmi ťažko. Na základnej škole v Hanušovciach nad Topľou sa preto rozhodli, že žiakov naučia ako sa siali obilniny v 19. storočí.

Všetko je v poriadku, písal muž z Titanicu. O deň sa potopili

Zatiaľ posledný nájdený list napísaný na Titanicu pred jeho potopením vydražili v Londýne za rekordných 126-tisíc libier. Ide o dosiaľ najväčšiu čiastku za korešpondenciu zo slávneho parníka. Alexander Oskar Holverson, ktorý sa na lodi plavil spolu s manželkou a patril medzi obete, napísal list 13. apríla 1912, teda deň pred nárazom do ľadovca.