Strhnuté strechy i vyvrátené stromy. Slovenskom sa prehnala víchrica

Stovky hasičov mali plné ruky práce s odstraňovaním škôd, ktoré na Slovensku v posledných hodinách napáchal silný vietor. Obce Vysoká nad Kysucou a Terchová vyhlásili mimoriadnu situáciu. Bez elektrického prúdu je 60 tisíc odberateľov. Lyžiarske stredisko Jasná zostalo uzatvorené, uzatvoriť museli aj príjazdovú cestu do doliny.

António doviedol tím Urawy k víťazstvu streleckým kúskom

Dva góly, z toho jeden takýto výstavný kúsok, dal v zápase o konečné piate miesto na svetovom šampionáte klubov Mauricio António. Aj vďaka tomuto Brazílčanovi zvíťazila japonská Urawa nad marockou Casablankou 3:2. Zaujímavá bola bodka celého zápasu.

Mourinhovi sa nepáčili oslavy súpera, prišiel si pýtať rešpekt

Tréner Manchestru City Pep Guardiola si nemyslí, že jeho hráči po víťazstve v manchesterskom derby na ihrisku United prehnali oslavy a spôsobili tak roztržku s domácim koučom Josém Mourinhom. Tomu sa údajne nepáčila intenzita osláv hráčov Citizens a bol si v ich šatni pýtať viac rešpektu.

Matečnej zákon má väčšinovú podporu krajín únie

Návrh zákona proti nekalým obchodných praktikám podporila už viac ako polovica krajín Európskej únie. Námet tejto legislatívy predložila ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná na pondelkovom zasadnutí rady v Bruseli. Podľa nej je zákon jedinou šancou ako pomôcť poľnohospodárom.

Odborník na dane M. Litvák Feliks o vyšších odvodoch živnostníkov

Živnostníci budú štátu platiť opäť viac. Od budúceho roka zaplatia na odvodoch minimálne 215 eur. To je skoro o sedem eur viac ako v tomto roku. Reč je o platbách do zdravotnej aj Sociálnej poisťovne dohromady. Tie rastú, keďže tento rok išla nahor aj priemerná mzda. O tejto téme sa rozprávala naša reportérka Michaela Lovásová s odborníkom na dane a odvody. Najprv bola reč o tom, prečo odvody každý rok stúpajú.

Trh nehnuteľností

Pozreli sme sa na vývoj cien nehnuteľností v Bratislave, pozemkov v bratislavskom druhom obvode a bytov v Pezinku.

HOSŤ V ŠTÚDIU: M. Galandová o výhodách pre poctivých podnikateľov

Poctivým podnikateľom, ktorí platia načas dane, poskytne štát rôzne výhody. Podmienkou je ale to, aby dostali v indexe daňovej spoľahlivosti dobré hodnotenie. Ten plánuje finančná správa zaviesť v priebehu budúceho roka. Naopak, firmám, ktoré si svoje povinnosti splnia načas, hrozia častejšie kontroly. O tomto hodnotení firiem porozprávala Miriam Galandová zo Slovenskej komory daňových poradcov.

Zomrel Američan, ktorý dezertoval do KĽDR a vzal si unesenú Japonku

Američan Charles Jenkins, ktorý pred takmer 53 rokmi dezertoval z americkej armády a utiekol do Severnej Kórey, kde sa neskôr oženil Japonkou unesenou severokórejským režimom, zomrel v Japonsku vo veku 77 rokov. Oznámil to denník Guardian s odvolaním sa na japonské médiá, ktoré však neuviedli príčinu jeho smrti.

Vianočné melódie škodia, zamestnanci obchodov nemajú kam ujsť

Je všadeprítomná. Vianočnú hudbu počujeme v rádiách, v obchodných centrách i na niektorých zastávkach hromadnej dopravy. Britská psychologička Linda Blairová upozorňuje, že počúvanie vianočnej hudby nás neuvoľní, naopak, duševnému zdraviu človeka môže uškodiť.