V. Tomek o vývoji situácie ohľadom väzby A. Vadalu

Sudca rozhodol o talianskom podnikateľovi Antoninovi Vadalovi. Krajský súd v Košiciach ho poslal do vydávacej väzby. Kedy ho ale vydajú do Talianska, zatiaľ nie je známe. Viac k téme povedal Vladimír Tomek.

Zo súdružky prvá dáma. Žena lídra KĽDR posilnila postavenie

Severokórejský vodca Kim Čong-un udelil svojej manželke Ri Sol-džu titul prvej dámy. Podľa analytikov ide o významné posilnenie jej postavenia pre blížiacimi sa summitmi s predstaviteľmi Kórejskej republiky a Spojených štátov, informoval vo štvrtok denník The Guardian.

Klopp si chce oddýchnuť od futbalu, nevylúčil ani úplný koniec

Tréner Liverpoolu Jürgen Klopp uvažuje o prestávke v trénerskej kariére. Nemecký kormidelník naznačil, že by si rád aspoň na rok od futbalu oddýchol, no nepoprel ani úplný koniec. Ako sám povedal – Nie je vylúčené, že si poviem, že tej zábavy s futbalom už bolo dosť.

Armstrong mal vrátiť sponzorské dary, s vládou sa dohodol mimosúdne

Bývalý americký cyklista Lance Armstrong sa dohodol s vládou na mimosúdnom odškodnení a vyplatení sumy 5 miliónov dolárov. V očakávanom súdnom procese, ktorý sa mal začať 7. mája vo Washingtone, pritom Armstrongovi hrozilo vyplatenie niekoľkonásobne vyššej čiastky blížiacej sa k 100 miliónom dolárov.

NHL: Chára získal pluská pri triumfe Bruins, Capitals vyrovnali sériu

Boston Bruins zvíťazil 3:1 nad hráčmi Toronta Maple Leafs v zápase 1. kola play-off Východnej konferencie NHL. Obranca Bruins Zdeno Chára odohral 26:43 min, počas ktorých si pripísal dva plusové body, dve strely a štyri "hity". Boston vedie po triumfe nad Maple Leafs 3:1 v sérii a v sobotnom domácom zápase má šancu sériu ukončiť.

Španielsko poteší turistov. Predraženej vode na letisku dá stopku

Španielsky úrad pre správu letísk Aena sa rozhodol vyriešiť najčastejšiu sťažnosť cestujúcich, ktorou je predražená pitná voda. A prinútil všetkých prevádzkovateľov predajných automatov a obchodov na letiskách, aby znížili ceny malých fliaš s vodou na maximálne 1 euro.

Jedna z najmenej známych krajín sveta zmenila svoje meno

V južnej Afrike sa nachádza malé kráľovstvo, ktoré je považované za jednu z najmenej známych krajín sveta. I znalcov zemepisu môže pomýliť posledný krok, ku ktorému sa krajina rozhodla - zo Svazijska sa premenovala na eSwatini.

Revolučná rúra Dialog pripraví rybu v ľade, ktorý sa pritom nerozpustí

Nemecký výrobca Miele sa na akcii IFA Global Press Conference v Ríme pochválil novou inovatívnou rúrou s názvom Dialog. Tá v sebe kombinuje bežné metódy varenia s technológiou elektromagnetických vĺn, vďaka ktorým dokáže sledovať proces varenia a automaticky vykoná úpravy podľa potreby. Rúra pritom môže skrátiť čas prípravy jedla až o 70 percent.

Sharp predstavil prvý európsky 8K televízor s astronomickou cenou

Spoločnosť Sharp na podujatí IFA Global Press Conference, ktoré sa koná v talianskom Ríme, predstavila svoj 70 palcový televízor LV-70X500E s rozlíšením 8K. Ten už je dostupný v Japonsku, Taiwane a v Číne a výrobca ho na európsky trh uvedie koncom apríla. Jeho cena bola stanovená na závratných 11 199 EUR.

Porovnávali sme fenomén dnešnej doby - celoročné pneumatiky

Celoročné pneumatiky, alebo takzvané univerzálne pre všetky štyri ročné obdobia sú teraz na módnej vlne. Prispievajú k tomu stále slabšie zimy, najmä v našich končinách, ale aj tlak firiem na šetrenie nákladov. Preto sme si tento raz vzali na mušku 9 celoročných plášťov a porovnali ich vlastnosti na suchom aj mokrom asfalte v lete, ale aj na snehu v zime.