Bravo!

Bravo!

Stretnutia s najžiarivejšími hviezdami operného neba - nová relácia Bravo! na TA3. Koncerty a predstavenia tak, ako ich z hľadiska neuvidíte.

Posledné diely

Bravo! Oskar Rózsa

Študoval dirigovanie a kompozíciu doma i v Bostone na Berklee College of Music. Ako producent spolupracoval s desiatkami významných umelcov a na konte má aj niekoľko vlastných albumov. Marcovú reláciu Bravo! venujeme basgitaristovi Oskarovi Rózsovi, ktorý nás pozval k sebe domov, do Banskej Štiavnice. Redaktorka Simona Frantová sa s ním porozprávala o jeho hudobných začiatkoch, úspechoch, plánoch ale aj o súkromní. Príjemný umelecký zážitok.

Bravo! Róbert Puškár

Hre na hudobné nástroje zasvätil celý život. Začal husľami, dnes ochotne zahrá na 20-tich nástrojoch. Multi-inštrumentalista Róbert Puškár o sebe hovorí, že každý nový nástroj je pre neho výzvou a nevie hrať len na tom, ktorý ešte nedržal v ruke. 12 rokov bol primášom orchestra Lúčnice, neskôr koncertný majster divadla Nová scéna, sólista Sľuku a zakladajúci člen orchestra Zlaté husle. Svoje umelecké majstrovstvo prezentoval takmer na celom svete a spolu s Petrom Niňajom tvoria už viac ako 25 rokov osobité duo Páni Bratia. Viac už v relácii Bravo!

Bravo! Edita Gruberová

Hviezda prvej veľkosti doma i v zahraničí. Reč je o našej svetovej koloratúrnej sopranistke Edite Gruberovej. Kritiky ju dnes neoznačia inak ako diva assoluta – teda absolútna diva, a právom. My sme sa za ňou vybrali na koncert do viedenského Stephansdomu tesne pred Vianocami. Viedeň má v živote Edity Gruberovej aj symbolický význam, práve tu v prestížnej štátnej opere sa začala jej úspešná svetová kariéra.

Bravo! Vianočný špeciál

Mária Porubčinová, Andrea Vizvári, Pavol Remenár a Štefan Kocán. Operní sólisti, ktorí zahviezdili na veľkolepom koncerte Vianoce v Bratislave. Vo vianočnom špeciáli Bravo! si tento výnimočný večer pripomenieme. Ukážeme vám zákulisie celého diania, rozhovory s hlavnými účinkujúcimi ale aj tie najkrajšie operné a vianočné piesne, ktoré na koncerte odzneli.

Bravo! Pavol Remenár

Prinášame rozhovor s barytonistom, členom opery Slovenského národného divadla, Pavlom Remenárom. Jeho cesta k opernému spevu nebola priamočiara. Študoval pedagogickú fakultu, kde si jeho spevácky talent všimol profesor Marcinger. V rozhovore si zaspomínal na svoje začiatky, obľúbené postavy, spolupráce a prezradil, čo má preňho väčšiu hodnotu ako divadelné dosky.

Bravo! Andrea Vizvári

Októbrová relácia Bravo! bude patriť vynikajúcej sopranistke Andrei Vizvári. Jej talent a neobyčajne krásne zafarbený hlas si všimli aj v slávnej Carnegie Hall v New Yorku. Ona však ostala verná slovenskému publiku.

Bravo! Mária Porubčinová

Prinášame rozhovor s našou opernou hviezdou. Sopranistka Mária Porubčinová sa v čase rozhovoru pripravovala na svoju obľúbenú rolu Katreny v Suchoňovej Krútňave. Pocity z predstavenia, zábery zo zákulisia, reakcie kolegov ale aj rozhovor zo súkromia prináša Bravo!