Flash správy
Hokejový tím sa vrátil domov, v Bratislave sú dopravné obmedzenia.
Finále MS bolo pravdepodobne najsledovanejším televíznym programom histórie.
Stredoškolákom začínajú ústne maturity, čakajú ich novinky.
R. SULÍK: Zmluva o trvalom eurovale je nebezpečná, nedá sa z nej vystúpiť.
SaS by trestala homofóbov, zvyšok opozície nechce liať olej do ohňa.
J. Slota prehodnocuje odchod, možno zostane predsedom.
Ľ. PLAI: M. Dzurinda predviedol, čo je stranícky klientelizmus.
M. Beblavý z SDKÚ-DS chce byť v Cenovej rade, ministrovi Jahnátkovi napísal list.
Dávida Brtvu vydali z Českej republiky na Slovensko.
RUSKO: Prezident V. Putin vymenoval novú vládu.
V Taliansku cez víkend zabíjalo zemetrasenie, otrasy neprestali ani v pondelok.
Srbským prezidentom je prekvapivo nacionalistický kandidát T. Nikolič.
Na východe Ázie a západe USA pozorovali vzácne prstencové zatmenie Slnka.
USA: Lídri G8 podporujú zotrvanie Grécka v eurozóne.
Summit NATO: Francúzsko presadilo skoršie stiahnutie vojakov z Afganistanu.
NATO: Intervencia do Sýrie sa neplánuje.
Nezamestnanosť mladých v EÚ zostane roky dramaticky vysoká, tvrdí ILO.
Čínsky konglomerát Wanda kupuje AMC, najväčší reťazec kín v USA.
Banky zadĺžených členov eurozóny dostávajú čoraz častejšie mimoriadnu pomoc.
MS v hokeji - Najlepším obrancom turnaja sa stal Zdeno Chára, najlepším brankárom Ján Laco.
Plávanie – ME v Debrecíne: Moravcová postúpila do semifinále na 50 m motýlik, Klobučník zaplával slovenský rekord na 100 m prsia.
Futbal - Montpellier prvýkrát francúzskym majstrom.
Cyklistika: Peter Sagan vyhral záverečnú 8. etapu Okolo Kalifornie, celkovým víťazom Holanďan Gesink.
Dnes bude Malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť.
Najvyššia denná teplota 25 až 30 st.
TA3 nájdete aj na www.facebook.com/televiziaTA3.
Článok bol aktualizovaný: 17.02.2012 19:24:42
Strana Mikuláša Dzurindu by sa podľa prieskumu agentúry MVK nedostala do parlamentu. Podľa dnes zverejnených čísel by SDKÚ-DS dostala od voličov len 4,3 percenta hlasov a skončila by na siedmom mieste.
Suverénnym parlamentným lídrom by bol po voľbách Smer-SD, ktorý by mal vďaka zisku 40,6 percenta hlasov 84 mandátov a mohol by zostaviť jednofarebnú vládu s komfortnou väčšinou v snemovni. V spolupráci s ktoroukoľvek ďalšou parlamentnou stranou by mali sociálni demokrati k dispozícii dokonca väčšinu ústavnú.
Na druhej priečke sa s výrazným odstupom umiestnilo KDH, 12,7 percenta hlasov by kresťanským demokratom prinieslo 26 parlamentných kresiel. Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti by volilo 7 percent ľudí a v Národnej rade SR by ich zastupovalo 15 poslancov. Liberálom z SaS agentúra namerala výsledok 6,1 percenta, čo by pre nich znamenalo 13 stoličiek. Pelotón parlamentných strán uzatvára Most-Híd, ktorý si vybralo 5,9 percenta respondentov. Pre stranu Bélu Bugára by to znamenalo 12 hlasov v parlamente.
Tesne pod čiarou zvoliteľnosti sa ocitla SMK, volilo by ju 4,7 percenta ľudí, a s pôsobením mimo parlamentu by sa musela uspokojiť aj SNS. Národniarom by dalo hlas 3,6 percenta respondentov. Trojpercentnú hranicu, ktorá stranám garantuje príspevok zo štátneho rozpočtu za získané hlasy, by prekročilo aj hnutie 99 percent. Získalo by 3,4 percenta. Zvyšných 17 politických strán by si rozdelilo 11,7 percenta hlasov, ale ani jedna z nich by neprekročila zisk dvoch percent hlasov.
Prieskum agentúra realizovala 7. až 12. februára na reprezentatívnej vzorke 1 128 respondentov. Vzhľadom na termín zberu údajov prieskum zachytáva aj reakciu voličov Obyčajných ľudí na rozpad kandidátky a odchod ľudí z OKS a KDS. Až 41 percent respondentov výskumníkom deklarovalo, že sú jednoznačne rozhodnutí ísť voliť, pričom ďalšia tretina s účasťou váha. Agentúra preto odhaduje, že celková účasť sa bude pohybovať v intervale 46 až 52 percent.
6,1 5,1 a 4,3 %. Takto z kopca sa vezú preferencie SDKÚ-DS. Z lídra pravice sa tak po prevalení kauzy Gorila môže stať hviezda volebných prekvapení. Stačí málo a tenký ľad, ktorý Dzurindovcov ešte drží v parlamente, môže prasknúť.
Súvisiace články
Diskusia
Najsledovanejšie
Program
Feedback