Vettel odštartoval testy s problémami, najrýchlejší Rosberg
Majster sveta Sebastian Vettel i jeho najväčší konkurenti Lewis Hamilton a Fernando Alonso vo štvrtok na okruhu v Jereze prvýkrát testovali svoje nové monoposty, najrýchlejší však bol Nico Rosberg na Mercedese.
Rosberg zvládol 4,42 km dlhý okruh za 1:17,613 minúty ešte na aute z minulej sezóny, keďže Mercedes bude mať monopost na novú sezónu k dispozícii až na druhý diel testovania od 21. februára v Barcelone.
Najlepší čas spomedzi jazdcov na nových modeloch zaznamenal Romain Grosjean na Lotuse (1:18,419). Tretí najrýchlejší bol práve Vettel na novom Red Bulle (1:19,297), ale nevyhol sa problémom s autom a časť testovania strávil v boxoch.
Bývalí majstri sveta Lewis Hamiltone na McLarene (1:19,468) a Fernando Alonso na Ferrari (1:20,412) na najlepších nestačili, Alonsovi navyše spôsobila problémy hydraulika.