Dumoulin je víťazom stej edície Gira, dokázal to ako prvý Holanďan

28.5.2017 18:15

Holandský cyklista Tom Dumoulin dosiahol celkové prvenstvo na jubilejnom 100. ročníku etapových pretekov Giro d'Italia. Do ružového dresu sa opäť obliekol v nedeľňajšej záverečnej 21. etape, ktorou bola časovka na 29,3 kilometra z motoristického okruhu Monza do centra Milána.

Dvadsaťšesťročný Dumoulin, ktorý prišiel o post lídra v 19. etape, vyrazil zo štvrtého miesta priebežného poradia s odstupom 53 sekúnd na vedúceho Kolumbijčana Naira Quintanu. Potvrdil úlohu najlepšieho časovkára spomedzi všetkých adeptov na celkovú klasifikáciu a obsadil druhú priečku s 15-sekundovým mankom na víťazného krajana Josa van Emdena.

"Je to šialené. Bol som nesmierne nervózny, no dokázal som to. O medzičasoch som nevedel," povedal Dumoulin bezprostedne po svojom životnom úspechu.

Dvadsaťšesťročný Dumoulin, ktorý prišiel o post lídra v 19. etape, vyrazil zo štvrtého miesta priebežného poradia s odstupom 53 sekúnd na vedúceho Kolumbijčana Naira Quintanu.