Žilina uzavrela semifinálovú štvoricu, čaká ju obhajca titulu

29.3.2017 21:19

Hokejisti MsHK DOXXbet Žilina sa stali poslednými semifinalistami play off Tipsport Ligy v sezóne 2016/17. Vlci v rozhodujúcom siedmom stretnutí štvrťfinále zvíťazili na domácom ľade nad HKM Zvolen tesne 3:2 a celú sériu vyhrali 4:3 na zápasy.

Rozhodujúci gól strelil v 47. minúte Marcel Holovič. Žilinčania sa v semifinále stretnú s obhajcom titulu HK Nitra, ktorý si predtým poradil s Popradom poľahky 4:0 na zápasy. Prvý duel je na programe v pondelok 3. apríla o 18.00 h. V druhom semifinále sa stretne víťaz základnej časti Banská Bystrica s MHC Martin, ktorý prekvapujúco vyradil osemnásobného majstra HC Košice. Tí si skrížia hokejky už v sobotu 1. apríla.

MsHK DOXXbet Žilina – HKM Zvolen 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 20. Hovorka (Holovič), 38. Stupka (E. Švec, D. Brejčák), 47. Holovič (Konečný) - 4. Hraško (Lušňák), 31. Zuzin (Lušňák). Rozhodovali: J. Konc, Kubuš – Kacej, Šefčík, vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Stupka (Žilina) 10 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 4328 divákov
/konečný stav série 4:3, do semifinále postúpila Žilina/
Žilina: Tomek – T. Bokroš, Čížek, Juraško, D. Brejčák, Ťavoda, M. Grman, Macejko, Prokop – Handlovský, Hruška, Hovorka – Rogoň, Húževka, J. Jurík – Konečný, Holovič, Stupka – E. Švec, Ondruš, Gmitter
Zvolen: Baroš – Hraško, Andersons, Habšuda, M. Novák, Homer, Valenta, Plekanov, D. Krejčí – Lušňák, B. Mráz, Zuzin – Síkela, Petráš, Matis – Šišovský, L. Jurík, L. Novák – Kelemen, Jakubík, Dubeň