TA3 SITA TASR
27.3.2017 21:29

Hokejisti Martina sa po Banskej Bystrici a Nitre stali tretími semifinalistami play-off Tipsport ligy 2016/2017.

O triumfe rozhodol Koyš

Hráči MHC vo štvrťfinálovej sérii prekvapujúco vyradili favorizovaných Košičanov, keď svoj prienik medzi štyri najlepšie tímy súťaže spečatili pondelňajším "futbalovým" víťazstvom v šiestom stretnutí 1:0. O ich triumfe rozhodol v druhej tretine krídelník Patrik Koyš. Martinčania ovládli sériu 4:2 na zápasy.

Hokej - Tipsport liga 2016/2017 - štvrťfinále play-off - šiesty zápas (hralo sa na štyri víťazstvá) - pondelok:

MHC Martin - HC Košice 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) - konečný výsledok série 4:2, do semifinále postúpil Martin

Gól: 28. P. Koyš (Markovič, Bačik)

Vylúčení: 12:13 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Müllner - Šefčík, Tvrdoň, 3281 divákov

Martin: Corbeil - Pulli, Pacalaj, Salija, Bačik, Brňák, P. König, M. Dvořák, Rusina - R. Varga, Galamboš, Korostin - P. Koyš, Heizer, Markovič - Surovka, R. Dlouhý, B. Rapáč - Jurášek, Pokrivčák, Rzavský
Košice: Kopřiva - E. Šedivý, M. Dudáš, Matejka, Šmach, Jankovič, Deyl, J. Vašíček, Koch - M. Bartánus, Suja, Bicek - Šoltés, Jenčík, Rudolf Huna - L. Nagy, Boltun, Hričina - J. Milý, P. Bartoš, Klíma

Rozhodne sa v Žiline

Hokejisti Zvolena sa udržali v hre o postup do semifinále play-off Tipsport ligy 2016/2017. Za nepriaznivého stavu 2:3 na zápasy zvládli pondelňajší domáci duel proti Žiline, ktorú zdolali 3:2 po predĺžení.

O triumfe HKM rozhodol v šiestej pridanej minúte Bruno Mráz premeneným trestným strieľaním. O poslednom postupujúcom medzi najlepšie štyri tímy súťaže sa rozhodne až na žilinskom ľade. Víťaz siedmeho duelu sa pridá k už istej trojici semifinalistov Banskej Bystrici, Nitre a Martinu.

Hokej - Tipsport liga 2016/2017 - štvrťfinále play-off - šiesty zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) - pondelok:

HKM Zvolen - MsHK Žilina 3:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0) - stav série 3:3

Góly: 16. M. Novák (Hraško, Lušňák), 28. Lušňák (B. Mráz, P. Zuzin), 66. B. Mráz (tr. strieľanie) - 38. Stupka (V. Čížek), 52. Hruška (Marek Hovorka, Handlovský)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše 29. Švihálek (Žilina) 10 min OT, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Stano - Korba, Jobbágy, 2090 divákov

Zvolen: S. Baroš - Andersons, Hraško, M. Novák, Habšuda, T. Valenta, Homer, D. Krejči, Plechanov - P. Zuzin, B. Mráz, Lušňák - Matis, S. Petráš, Síkela - L. Novák, L. Jurík, Šišovský - Dubeň, Jakubík, Kelemen
Žilina: T. Tomek - V. Čížek, T. Bokroš, D. Brejčák, Juraško, M. Grman, Ťavoda, E. Švec, M. Macejko - Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský - Švihálek, Húževka, J. Jurík - Stupka, Holovič, R. Konečný - O. Gmitter, F. Ondruš, Rogoň.