Halákov víťazný návrat, 37 zákrokmi doviedol NY Islanders k triumfu

TA3 TASR SITA NHL
25.3.2017 08:03

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák sa víťazne vrátil do kolotoča NHL. V noci na sobotu pomohol 37 úspešnými zákrokmi k triumfu New Yorku Islanders na ľade obhajcu titulu Pittsburghu 4:3 po samostatných nájazdoch.

Halák sa v riadnom hracom čase a predĺžení blysol viacerými výbornými zákrokmi, zo 40 striel inkasoval iba tri góly. V záverečnom rozstrele kryl pokusy Phila Kessela aj Nicka Bonina, prekonal ho len kapitán "tučniakov" Sidney Crosby v druhej sérii. Autorom víťazného zásahu na strane hostí bol John Tavares. Halák odchytal svoj prvý profiligový duel od 29. decembra 2016, medzitým pôsobil na farme v Bridgeporte v nižšej súťaži AHL. "Ostrovania" ho povolali späť do prvého tímu vo štvrtok.

Islanders si vylepšili pozíciu v boji o play off, zásluhou víťazstva sa bodovo vyrovnali Bostonu a aktuálne držia druhú voľnú kartu vo Východnej konferencii. Za toutou dvojicou je v tesnom závese Tampa Bay, ktorá stráca bod. Hráči Lightning vyhrali v noci na ľade Detroitu 2:1 po predĺžení, keď rozhodujúci gól strelil v 64. minúte ruský kanonier Nikita Kučerov. Oporou "bleskov" bol aj jeho krajan v bránke Andrej Vasilevskij, ktorý zneškodnil 29 súperových striel.

Slovenský brankár v službách Tampy Peter Budaj sledoval jeho výkon zo striedačky. Tomáš Tatar, ktorý odohral v drese Red Wings vyše 20 minút, vyslal na Vasilevského dve neúspešné strely.
V ďalšom dueli Dallas rozdrvil doma San Jose 6:1. V drese Stars sa zaskvel Adam Cracknell hetrikom, svojím prvým počas siedmich sezón v NHL. Anaheim si poradil s Winnipegom 3:1, v zostave hostí opäť chýbal slovenský útočník Marko Daňo pre bližšie nešpecifikované zranenie.

Pittsburgh - New York Islanders 3:4 po  sam. nájazdoch (0:0, 2:3, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 22. Gaunce (Cullen, Kessel), 34. Crosby (Ruhwedel, Sheary), 54. Cullen (Gaunce, Kessel) - 25. Nelson (Ho-Sang, Quine), 30. Lee (Bailey, Tavares), 40. Cizikas (Tavares), rozhodujúci nájazd Tavares
Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal 65 minút a nájazdy, kryl 37 zo 40 striel, úspešnosť 92,5%

Detroit - Tampa Bay 1:2 po predĺž. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 29. Zetterberg (Nyquist, Nielsen) - 46. Palát (Kučerov, Coburn), 64. Kučerov (Point)
Tomáš Tatar (Detroit) odohral 20:38 min, 2 strely, 2 trestné minúty, 1 "hit" - Peter Budaj (Tampa Bay) nechytal

Dallas - San Jose 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)
Góly: 9. Cracknell (Spezza, McKenzie). 22. B. Ritchie (Seguin, Elie), 26. Jamie Benn (Hemský, Eakin), 28. Cracknell (Spezza, McKenzie), 45. Cracknell, 46. Klingberg (Spezza, Elie) - 28. Thornton (Burns)

Anaheim - Winnipeg 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 18. Perry (N. Ritchie, Montour), 37. Cogliano (Kessler, Silfverberg), 59. Silfverberg (Fowler) - 27. Morrissey (Wheeler, Perreault)