NHL: Quick späť v bránke Kings, Slováci iba medzi náhradníkmi

26.2.2017 08:07

Udalosťou soboty v Národnej hokejovej lige bol víťazný návrat gólmana Jonathana Quicka do súťažného diania. Dlhoročná opora "kráľov" pre zranenie slabín vynechala 59 zápasov prakticky od úvodu súťažného ročníka, ale na ľade to nebolo badať.

Quick predviedol 32 zákrokov a stal sa prvou hviezdou duelu, v ktorom Los Angeles zdolali Anaheim 4:1. O skvelý obrat z 0:1 na 3:1 sa domáci postarali troma gólmi v rozpätí necelých piatich minút tretej tretiny, dvakrát skóroval Tyler Toffoli. Okrem brankára Petra Budaja, ktorého z bránky vytlačil práve Quick, sa iba medzi zdravými náhradníkmi objavil aj slovenský útočník "kráľov" Marián Gáborík.

"Nemal som problém. Nebolo to o tom, že som nechytal štyri a pol mesiaca, či koľko presne. Iba som sa snažil kryť strely súperových hráčov, dostať sa do rytmu a pomôcť svojmu tímu. Išlo mi o to nájsť bežnú rutinu v bránke. Čo sa týka nášho víťazstva, je to odmena za tvrdú prácu počas celého stretnutia," povedal Jonathan Quick pre web NHL. Medzi náhradníkmi v sobotu opäť zostal aj obranca Martin Marinčin. Jeho Toronto doma podľahlo v kanadskom súboji Montrealu 2:3 po predĺžení, víťazný gól strelil v 62. min Andrew Shaw.

Colorado - Buffalo 5:3 (3:1, 1:2, 1:0)
Góly: 3. Landeskog (Barberio, MacKinnon), 13. Grigorenko (Nieto, E. Johnson), 15. Barrie (Rantanen, Nieto), 37. Comeau (MacKinnon, Landeskog), 60. Landeskog (Comeau) - 18. Reinhart (Eichel, Ristolainen), 30. M. Foligno (Girgensons, Justin Bailey), 38. Rodrigues (Ennis, Moulson)

Los Angeles - Anaheim 4:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Góly: 44. Toffoli (Pearson, Doughty), 48. Toffoli (J. Carter, Pearson), 49. D. Brown (Gravel, Kopitar), 59. J. Carter (Kopitar, Pearson) -17. Cogliano (Kesler, Silfverberg)

Nashville - Washington 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
Góly: 22. Josi (Forsberg, Johansen), 29. Forsberg (Arvidsson, Eliis), 32. Fisher (Ellis, P.K. Subban), 53. Josi (Johansen), 60. Arvidsson (Forsberg, Johansen) - 2. T. Wilson (Beagle, Winnik), 58. Kuznecov (Carlson, Williams)

Pittsburgh - Philadelphia 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Góly: 12. Crosby (Guentzel, S. Wilson), 27. Bonino (Guentzel, Dumoulin), 42. Cullen (Fehr, Kühnhackl), 55. Ruhwedel (Malkin) - 32. Voráček (MacDonald), 47. Gostisbehere (C. Giroux, B. Schenn), hralo sa na štadióne Heinz Field tímu NFL Pittsburgh Steelers pred 67 318 divákmi

Columbus - New York Islanders 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)
Góly: 6. J. Johnson (Savard, Hannikainen), 13. Jenner (Atkinson, Dubinsky), 19. N. Foligno (Wennberg, Saad), 25. Anderson (Jenner, W. Karlsson), 38. Anderson, 47. N. Foligno (Savard, Wennberg), 54. Savard (Gagner, Saad)

Toronto - Montreal 2:3 po predĺž. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 11. Matthews (Gardiner, J. van Riemsdyk), 42. Matthews (Hyman, W. Nylander) - 28. Pacioretty (Galchenyuk, Shaw), 37. Galchenyuk (Nesterov, Beaulieu), 62. Shaw (Plekanec, Markov)

New Jersey - New York Rangers 3:4 po predĺž. (0:2, 1:0, 2:1 - 0:1)
Góly: 39. Henrique (B. Bennett, Parenteau), 41. Palmieri (Zajac, Hall), 42. Palmieri (Greene, Zajac) - 7. Kreider (Girardi, Zuccarello) 18. Lindberg (Fast, Holden), 56. Clendening (Kreider, Zibanejad), 62. Zibanejad (Skjei)

Vancouver - San Jose 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Góly: 33. D. Sedin (H. Sedin) - 24. Hertl (Tierney, J. Ward), 40. Marleau (Schlemko, Tierney), 52. Bödker, 55. Couture (Burns, Pavelski)