NHL: Marinčin asistoval pri triumfe Toronta, štvorgólový Marleau

24.1.2017 08:53

Slovenský hokejový obranca Martin Marinčin prispel jednou asistenciou k triumfu jeho Toronta Maple Leafs v nočnom zápase zámorskej NHL na domácom ľade nad Calgray Flames 4:0. Pre dvadsaťštyriročného zadáka to bol šiesty bod v 18 zápasoch prebiehajúcej sezóny.

Marinčin pridal aj dve "plusky" a zblokoval päť striel súperov, najviac z hráčov Toronta. Na ľade strávil 20:41 minút, pričom až 6:34 minút v oslabení. Brankár Toronta Frederik Andersen pochytal všetkých 26 pokusov a druhýkrát v aktuálnom ročníku skončil zápas s čistým kontom.

"Bolo to dobré. Odohrali sme veľmi dobrý zápas. Myslím si, že sme skórovali v správnom čase a v obrane sme hrali veľmi dobre," uviedol dánsky brankár. Toronto ukončilo trojzápasové čakanie na víťazstvo, naopak Calgary natiahlo sériu prehier na tri stretnutia. "Ak by sme nedostali gól na konci prvej tretiny, tak to mohlo dopadnúť úplne inak a mohol to byť odlišný zápas," uviedol po stretnutí brankár Flames Brian Elliot.

Washington natiahol bodovú šnúru už na štrnásť stretnutí, na domácom ľade triumfoval nad Carolinou 6:1. Capitals majú výbornú ofenzívnu formu, vo ôsmom stretnutí za sebou skórovali minimálne štyri góly. "Cítime sa doma dobre. Všetky formácie šli naplno, pri našej šírke kádra je ťažké nás zastaviť. Po mentálnej stránke v tom musíme pokračovať," povedal autor piateho domáceho gólu T.J. Oshie.

Sumáre NHL:

Washington - Carolina 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
Góly: 12. Orlov (Kuznecov, Burakovsky), 18. Williams (Alzner, Niskanen), 29. Orlov (Connolly, Burakovsky), 39. Kuznecov (Alzner, Williams), 54. Oshie (Ovečkin, Nicklas Bäckström), 58. Eller (Schmidt, Burakovsky) - 5. J. Staal (E. Lindholm, Aho)

Colorado - San Jose 2:5 (0:1, 1:0, 1:4)
Góly: 31. Iginla (Grigorenko, Zadorov), 52. Zadorov (Comeau, Ťutin) - 19. Burns (Schlemko, Couture), 43. Marleau (Vlasic, Bödker), 46. Marleau (Couture, Burns), 51. Marleau (Pavelski, Burns), 57. Marleau (Vlasic)

New York Rangers - Los Angeles 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Góly: 12. Pirri, 34. Puempel (Stepan, Girardi), 47. Zuccarello (J. T. Miller) - 39. Nolan (Andreoff, Doughty), 60. Clifford (Muzzin, Nolan)
Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 17:33 min, 2 strely, 1 mínuska

Toronto - Calgary 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly: 19. Marner (Zajcev), 27. Kadri (W. Nylander), 37. Hyman (MARINČIN), 43. Kadri (Marner, Zajcev)
Martin Marinčin (Toronto) odohral 20:41 min, 1 asistencia, 2 plusky, 2 "hity", 5 zblokovaných striel

Winnipeg - Anaheim 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Góly: 3. Copp (Scheifele, Trouba), 53. Ehlers (Enström, Little) - 5. L. Shaw (Fowler, Cramarossa), 6. Rakell (Getzlaf, H. Lindholm), 49. Getzlaf (Theodore, Perry)

Arizona - Florida 3:2 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 23. Fischer (Chychrun, Burmistrov), 23. White (Chychrun, Murphy), 61. Rieder (Burmistrov, Goligoski) - 15. Trocheck (Kindl, Marchessault), 27. Sgarbossa (Sceviour, MacKenzie)