NBA: Golden State zdolalo Orlando a natiahlo víťaznú sériu

23.1.2017 07:58

Basketbalisti Golden State Warriors zvíťazili v stretnutí zámorskej NBA na palubovke Orlanda Magic 118:98.

Siedme víťazstvo za sebou si zabezpečil minuloročný finalista v druhom polčase, ktorý vyhral rozdielom dvadsiatich bodov. Najlepším strelcom bol s 27 bodmi hosťujúci Stephen Curry. Thompson s Currym premenili zhodne sedem trojkových pokusov. "Tretia štvrtina bola skvelá. Vyzeralo to tak, že sme zabrali v obrane a vyťažili z toho trojky a body po protiútokoch," uviedol tréner Warriors Steve Kerr.

Dallas pripravil Lakers najhoršiu prehru v histórii klubu, doma nad nimi triumfovali 122:73. "Neprišli sme hrať. Je to potupa pre nás a tiež pre klub. Nebola tam žiadna snaha, čomu nerozumiem," vyjadril sa po zápase tréner hostí Luke Walton. Mavericks natiahli víťaznú sériu proti tímu z Los Angeles už na trinásť stretnutí. "V posledný deň som bol pomalý, zobral som si však voľno. Teraz to bolo oveľa lepšie," citovala agentúra AP autora štrnástich bodov Dirka Nowitzkeho.

výsledky:
Orlando - Golden State 98:118, Dallas - LA Lakers 122:73, Toronto - Phoenix 103:115, Minnesota - Denver 111:108