Good Angels podľahli súperkám z Turecka, rozhodne domáci zápas

8.12.2016 21:39

Basketbalistky Good Angels Košice prehrali vo svojom piatom zápase Európskeho pohára FIBA doma s tureckým družstvom Yakin Dogu Üniversitesi 65:69. Košičanky mali zápas dobre rozohraný, viedli aj o 11 bodov, ale napokon lídra D-skupiny o prvé body neobrali.

ďalšom účinkovaní Good Angels v EP FIBA definitívne rozhodne domáci zápas 15. decembra proti Olympiakosu Pireus. Víťaz duelu postúpi spoločne s Yakin Dogu do ďalšej fázy súťaže. Skóre otvorili hostky, ktoré v 3. minúte viedli 5:0, ale potom prišla úspešná séria domácich hráčok. Dvanástimi bodmi v rade otočili skóre a aj vďaka úspešným trojkovým pokusom viedli po prvej štvrtine o šesť bodov - 22:16.

Druhá štvrtina priniesla zlepšenú hru hráčok tureckého družstva, ale aj viacero sporných verdiktov rozhodcov. Po trojke Stehlíkovej Košičanky viedli 29:22, ale aj zásluhou viacerých trestných hodov sa hostkám podarilo vyrovnať. V 18. minúte Eldebrinková trojkou upravila na 33:33. Po dramatickej druhej štvrtine boli spokojnejšie hostky, ktoré po trestných hodoch Carsonovej viedli 36:35.

Košičanky sa však nenechali rozhodiť a v tretej štvrtine pokračovali v koncentrovanom výkone. Po peknej spolupráci s Bálintovou upravila Oblaková na 40:36. Dve trojky Allenovej v 26. minúte znamenali už 11-bodový náskok Good Angels (51:40). Hostky však opäť zabrali a ťažili aj zo slabšej streleckej efektivity Košičaniek. Aj preto bol náskok domáceho tímu pred záverečnou štvrtinou len trojbodový (51:48).

Dráma vyvrcholila v štvrtej časti. Hostky v 35. minúte premenili tri trestné hody a Hollingsworthová následne upravila na 56:57. Hostky viedli aj 56:60, trojka Bálintovej však vrátila domáce do boja o víťazstvo. Allenová 18 sekúnd pred koncom znížila na 65:67, ale Košičanky už vyrovnať nestihli. Hostky napokon emotívny záver zápasu zvládli a zvíťazili o štyri body.

Good Angels Košice - Yakin Dogu Üniversitesi 65:69 (35:36)

Zostava a body Good Angels: Oblaková 17, Allenová 15, Jurčenková 13, Bálintová 3, Baughová 2, (Stehlíková 11, Žirková 2, Kupčíková 2, Baburová 0), najviac bodov Yakin Dogu: Carsonová 15, Vanderslootová 14, Hollingsworthová 12. Rozhodovali: Difallah, Aunkrogers, Proc, TH: 10/6 - 33/25, trojky: 9 - 4, os. chyby: 30:16, 1400 divákov.