Vo Zvolene tesné víťazstvo hostí z Banskej Bystrice

30.9.2016 21:43

V prestížnom dueli pod Pustým hradom zvíťazili hosťujúci hráči Banskej Bystrice nad HKM Zvolen tesne 6:5.

Domáci prehrali o gól prvú tretinu a hoci Pavel Klhůfek na začiatku druhej vyrovnal na 2:2, tri presné zásahy "baranov" za šesť minút v sieti brankára Samuela Baroša naklonili misky váh na ich stranu. Zvolenčania sa síce dokázali ešte dotiahnuť na 4:5 i 5:6, aspoň predĺženie však nevybojovali. Jedenásťgólovú zápasovú porciu uzavrel 77 sekúnd pred koncom tretej tretiny domáci útočník Bruno Mráz.

HKM Zvolen - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 5:6 (1:2, 3:3, 0:1)

Zvolen: S. Baroš - Andersons, Demiters, M. Ivan, Valenta, Habšuda, Dubeň, Hataš, F. Fekiač - J. Majdan, P. Zuzin, Žilka - Misenev, B. Mráz, Klhůfek - S. Petráš, Halama, Martin Ďaloga - Kňazev, Řezáč, Miloš Kelemen

Banská Bystrica: Košarišťan - I. Ďatelinka, P. Mikuš, Wishart, Maione, Matuškin, V. Mihálik, Ferleťák, Ťavoda - Buc, T. Surový, Hickmott - Kafka, Bortňák, Bezúch - Lunter, M. Češík, Matoušek - Róth, Tamáši, Andrisík