Roland Garros pre Cibulkovú skončil. Vyradila ju Suarezová Navarrová

TASR TA3
28.5.2016 14:15

Slovenská tenistka Dominika Cibulková nepostúpila do osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži. V dueli 3. kola nestačila na nasadenú dvanástku Španielku Carlu Suarezovú Navarrovú a za 161 minút prehrala 4:6, 6:3, 6:1.

Úvod súboja typologicky podobných hráčok bol veľmi vyrovnaný, prvé štyri hry sa hrali 32 minút. Španielka trikrát brejkla Cibulkovú a viedla 4:1, potom však Slovenka zabojovala a znížila na 4:5. V desiatej hre pri podaní súperky odvrátila tri setbaly, ale ten nasledujúci už nie a po 70 minutách prehrala prvý set 4:6.

Druhé dejstvo patrilo Slovenke, začala ho troma čistými hrami za sebou. Súperka sa potom nechala ošetrovať, pre jej problémy s pravým stehenným svalom sa nehralo desať minút. Španielke krátka pauza pomohla, dvoma hrami za sebou sa vrátila do zápasu, ale Cibulková si druhý set nenechala vziať a vyhrala ho za 50 minút 6:3.

Psychickú výhodu a športové momentum však slovenská jednotka nevyužila. Suarezová Navarrová ju dvakrát brejkla a vytvorila si rozhodujúci náskok štyroch hier. Cibulková kontrovala na 1:4, ale v ďalších gemoch už dominovala Španielka a napokon za 161 minút vyhrala 6:4, 3:6, 6:1. V osemfinále sa stretne s Kazaškou Juliou Putincevovou.

dvojhra - 3. kolo:
Carla Suarezová Navarrová (12-Šp.) - Dominika CIBULKOVÁ (22-SR) 6:4, 3:6, 6:1 za 161 min