Cleveland zdolal Toronto a postup má na dosah

26.5.2016 08:22

Basketbalisti Clevelandu sa otriasli z dvoch po sebe idúcich prehier v Kanade a v piatom zápase finále Východnej konferencie NBA rozdrvili Toronto na vlastnej palubovke rozdielom 38 bodov.

O jednoznačné víťazstvo 116:78 znamenajúce vedenie v sérii 3:2 sa postarala "veľká trojka" Cavaliers: Kyrie Irving a LeBron James nastrieľali po 23 bodov, Kevin Love pridal ešte o dva viac. "Nakopali nám zadky, a to vo všetkých troch domácich zápasoch," glosoval tréner Raptors Dwane Casey. "Tu sú iným tímom. Prišli sme sem s nádejou spraviť niečo výnimočné, ale bez úspechu. Odstavili nás a vzali si, čo chceli."

LeBron James pridal k 23 bodom aj 8 asistencií a 6 doskokov. To všetko stihol za 31 minút, keďže záverečnú štvrtinu už oddychoval na lavičke a šetril sily na piatkový šiesty duel v Toronte. "Musíme v ňom zabrať hneď od začiatku a ťahať to má v prvom rade naša 'veľká trojka'," podotkol 31-ročný krídelník, ktorý túži priviesť Cleveland do druhého finále NBA v sérii.

Ak by sa mu to aj nepodarilo už v piatok, príležitosť dostane v siedmom zápase opäť v Quicken Loans Arena, kde má Cleveland v tohtoročnom play-off bilanciu 7-0. A súperov tam priemerne zdoláva o takmer 21 bodov.