Oklahoma opäť zdolala Golden State, triple-double Westbrooka

25.5.2016 09:05

V basketbalovej NBA sa schyľuje k prekvapeniu, väčšinu sezóny suverénni obhajcovia titulu Golden State Warriors sú jeden zápas od vyradenia z play-off. Vo štvrtom súboji finále Západnej konferencie Golden State prehrali na palubovke Oklahoma City 94:118 a v sérii zaostávajú 1:3.

Štvrtý zápas pred 18 203 divákmi v Chesapeake Energy Arene režíroval domáci Russell Westbrook, ktorý nastrieľal 36 bodov a parádne predstavenie pred vlastnými fanúšikmi vyšperkoval 11 doskokmi a 11 asistenciami. Spoza oblúka trafil štyrikrát. V podaní 27-ročného rozohrávača to bolo prvé triple-double v play-off po tom, čo ich nazbieral 18 počas dlhodobej časti sezóny.

Líder Golden State a dvojnásobný MVP súťaže Stephen Curry zostal na 19 bodoch a spoza trojkového oblúka premenil len dva z desiatich pokusov. Warriors prehrali dva zápasy v tejto sezóne za sebou vôbec prvýkrát. Mementom nech je pre nich aj výška skóre: na palubovke Thunder prehrali Warriors o 28 a 24 bodov a v druhom prípade nedosiahli ani "povinnú" stovku.

O deravej obrane obhajcu trofeje svedčí aj fakt, že hráči Oklahomy nastrieľali už v prvom polčase úctyhodných 72 bodov, teda rovnaký počet ako v predchádzajúcom treťom stretnutí série. Podľa mediálneho oddelenia Thunder predtým posledným tímom, ktorý dosiahol 72 a viac bodov v prvom polčase vo dvoch po sebe idúcich zápasoch play-off, boli Los Angeles Lakers v roku 1987.

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Oklahoma City - Golden State 118:94 (30:26, 42:27, 22:29, 24:12) - stav série 3:1
Najviac bodov: Westbrook 36 (11 doskokov, 11 asistencií, 4 trojky), Durant 26 (11 doskokov), Ibaka 17, Roberson 17 (12 doskokov) - K. Thompson 26 (4 trojky), Barnes 11