Slovan s rekordom. Zvíťazil šiestykrát v sérii

29.11.2015 15:36

Hráči Slovana Bratislava predĺžili sériu víťazstiev v Kontinentánej hokejovej lige na šesť, čo je nový rekord belasých v tejto súťaži. Na ľade Chanty-Mansijska zvíťazili 3:1 (0:0, 1:1, 2:0).

SITA/Robert Tappert

Po bezgólovej prvej tretine hostia viedli od 28. min zásluhou Ladislava Nagya, ktorý v presilovke strelou švihom od pravého kruhu otvoril skóre. Na konci druhej tretiny vyrovnal Konstantin Panov.

Jediného slovenského zástupcu v KHL poslal opäť do vedenia Dávid Skokan, ktorý v 50. min vyťažil z prečíslenia a výbornej prihrávky Patrika Lušňáka. Domáci to v závere skúsili s hrou bez brankára a to využil Michel Miklík, ktorý v 59. min gólom do prázdnej bránky pečatil víťazstvo Slovana na 3:1.

Kontinentálna hokejová liga (KHL):
Jugra Chanty-Mansijsk - HC Slovan Bratislava 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 40. K. Panov (Lalenkov) - 28. L. Nagy (Višňovský, Jeglič), 50. Skokan (Lušňák), 60. Miklík (Kašpar)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Ivanov (Chanty-Mansijsk) 10 min osobný trest + DKZ, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Dejev, Safiullov - Golovľov, Šišlo,

Chanty-Mansijsk: Gelašvili - Kalašnikov, Želdakov, Mamkin, Antonov, Pogorišnyj, Vasilčenko, Ugoľnikov, Chvostov - Sitnikov, K. Panov, Bortnikov - Varfolomejev, Ivanov, Lalenkov - Buľanskij, Taratuchin, Medvedev - Ševčenko, Ankudinov, Beľajev
Slovan: Garnett - Višňovský, Sersen, Barker, Švarný, Valach, V. Mihalik, L. Kozák - Jeglič, Tičar, L. Nagy - Bartovič, T. Surový, Paré - Kašpar, Viedenský, Miklík - Skalický, Lušňák, Skokan