Vojvodina ľahko vyhrala v Prešove, Tatran naďalej bez bodu

10.10.2015 21:01

Hádzanári Tatrana Prešov prehrali vo svojom štvrtom zápase v C-skupine Ligy majstrov so srbským tímom Vojvodina Novi Sad 19:27. V šesťčlennej skupine sú tak naďalej bez zisku bodu na poslednej priečke. Tatran sa v Lige majstrov najbližšie predstaví v nedeľu 18. októbra na domácej palubovke proti tímu Čechovskí Medvedi.

SITA/Viktor Zamborský

Domáci mali lepší vstup do zápasu a až do 10. minúty boli vo vedení. Za stavu 6:4 hostia dokázali vyrovnať na 6:6 a následný oddychový čas trénera Tatrana viac pomohol jeho súperom. Antl síce v 15. minúte upravil na 7:6, no potom sa do gólového "trháku" dostal Novi Sad. Po góle Marjanoviča v 25. minúte bolo manko Prešovčanov už päťgólové - 8:13. Domácim sa v prvom polčase nedarilo najmä v ofenzíve, keď ich snahy marila obrana hostí a aj vlastné chyby.

Aj krátko po prestávke bol náskok Vojvodiny päťgólový - 10:15. Srbskému tímu sa ho darilo držať a v 36. minúte bola prešovská strata už šesťgólová - 11:17. Prešovčania mali v ofenzíve naďalej problémy a proti dobre organizovanej obrane Vojvodiny sa presadzovali len veľmi ťažko. Hostia pozorne bránili a súperom nedovoľovali výrazné zníženie náskoku.

V 46. minúte bolo po ďalšom góle Marjanoviča už 14:21 a v prešovskej Handball aréne sa ozval piskot divákov. Hráči Vojvodiny nepoľavovali v aktívnej hre ani v ďalších minútach. V závere ešte zvýraznili svoj náskok, keď na rozdiel deviatich gólov zvýšil v 26. minúte Todorovič. Zverenci Rastislava Trtíka tak aj po štyroch odohratých zápasoch ostávajú na poslednom šiestom mieste C-skupiny LM.

C-skupina:
Tatran Prešov - Vojvodina Novi Sad 19:27 (10:14)
Zostava a góly Prešova: Božič, Čupryna - Kopčo, Hrstka 4, Wilga, Sadovij 3, Šárpataky, Radčenko 3, L. Urban 1, Pekár, Peskov 5, Antl 1, Ivkovič, Petro 2. Najviac gólov Vojvodiny: Marjanovič 8, Todorovič 5, Pralica 4. Rozhodovali: Kurtagič, Wetterwik (obaja Švéd), vylúčení: 1:1, 7m hody: 1/1-4/3.