Senica v nadstavenom čase zlomila odpor Skalice

2.8.2015 13:48

Nemalý divácky záujem vzbudilo prvé záhorácke derby v najvyššej súťaži, v ktorom Senica vyhrala nad Skalicou 2:1. Štadión bol takmer vypredaný a každý, kto prišiel na tribúny, bol svedkom oku lahodiaceho súboja s rozuzlením v nadstavenom závere.

Seničania v dramatickom sobotňajšom stretnutí 3. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2015/2016 zdolali nováčika zo Skalice 2:1. Úvod duelu vyšiel lepšie domácim, ktorí sa v 20. min ujali vedenia zásluhou umiestnenej strely Filipa Hlohovského. Odpoveď hostí prišla už o osem minút neskôr, senický gólman Martin Šulla podcenil center Mária Kuráka.

Domáci pokračovali vo svojej aktivite aj po zmene strán, no aktívny Tomáš Komara ani Filip Hlohovský nepremenili svoje šance. K rozuzleniu stretnutia prišlo až v nadstavenom čase. V 93. minúte dostal červenú kartu za dve žlté strelec vyrovnávajúceho gólu hostí Kurák. Rozhodujúci gól dosiahol Hlohovský, ktorý strelou k pravej žrdi prekonal Hajdúch. Senica si pripísala premiérové víťazstvo v aktuálnej sezóne, Skalica stratila v tomto ročníku prvé body.

FK Senica - MFK Skalica 2:1 (1:1)
Góly: 20. a 90.+ Hlohovský - 28. Kurák, ŽK: 17. Čunta, 80. Kontár, 85. J. Dolný - 30. Kurák, 34. Lietava, 67. Ciprys, 80. Michal Gašparík, ČK: 90.+ Kurák (Skalica) po druhej ŽK, rozhodovali: R. Weiss - Bobko, Galo

Senica: Šulla - Kontár, P. Pavlík, Pillár, Čunta - Komara - J. Dolný, Hlohovský, S. Mráz (87. Hladík), Kalabiška (72. Ventúra) - J. Kosorin

Skalica: Hajdúch - Švrček, Pavol Majerník (54. Petrovský), R. Konečný, Ciprys - Kurák - Mazan, Bariš, A. Čermák, Michal Gašparík (90. Neoveský) - Lietava (77. Jakubek)