Tatran vyhral v Hlohovci aj druhé finále, je blízko k zisku titulu

16.5.2015 23:13

Hádzanárov Tatrana Prešov delí už len jedno víťazstvo od zisku jedenásteho titulu slovenského šampióna. V sobotňajšom druhom finále triumfovali na palubovke Sporty Hlohovec 31:22 a v sérii hranej na tri víťazstvá vedú 2:0.

Sporta Hlohovec - Tatran Prešov 22:31 (12:15)

zostavy a góly:

Hlohovec: Olejár, Žernovič, Kašťák - Takáč 4, Laho 4/3, Baláž 4/2, Holdoš 3, Zaťko 3, Ďuriš 2, Guzy 1, Dudáš 1, Kožík, Petrov, Ivanov, Mažár, Majbík.

Prešov: Verkič, Vernanský - Rábek 7, Antl 7/2, T. Urban 5/1, Furlan 3, L. Urban 2, Petro 2, Kopčo 2, Číp 1, Radčenko 1, Šárpatský 1/1, Hrstka, Sadovij, Pekár.
Rozhodovali: Mandák - Rudinský, vylúčení: 7 - 4, 7 m hody: 6/5 - 4/4, 950 divákov

/na zápasy: 0:2/

Hlohovčania vedeli, že ich čaká náročné prekonávanie kompaktnej defenzívy hostí. Holdošovi a Takáčovi sa to podarilo hneď v úvode, ale Prešov sa vrátil do zápasu a hoci domáci sa viackrát dostali do tesného trháku, hostia vždy ich náskok dotiahli. Až v 26. minúte sa Prešovčania dostali prvýkrát v stretnutí do vedenia zásluhou Rábeka, o niekoľko okamihov na neho nadviazal Antl a Rábek v samom závare poslal Tatran do polčasového vedenia 15:12.

Pre Hlohovec bolo nezvládnutie záveru prvého dejstva ťažkou ranou, z ktorej sa už domáci nespamätali. Hoci bojovali, ale ani to výborne na hrajúceho súpera nestačilo. Antl zvýšil v 36. minúte na 20:15 z pohľadu hostí, pričom tento náskok Prešov ešte prikrášlil. Výraznú úlohu pritom zohral Antl s Lukášom Urbanom. Strata domácich sa v závere zápasu vyšplhala už na deväť gólov, čo napokon dokumentovalo aj finálne skóre 31:22.