Prešov postúpil, Topoľčany vyrovnali

SITA TA3
7.5.2015 00:08

Hádzanárska extraliga mužov pozná svojho prvého finalistu v sezóne 2014. Podľa očakávania je ním Tatran Prešov. Obhajca majstrovského titulu zvíťazil v semifinále play-off na palubovke MŠK Považská Bystrica 30:27 a sériu vyhral 3:1 na zápasy.

Prešovské premenenie postupového mečbalu sa nerodilo ľahko, hoci Šarišania mali v 20. min pohodlný 6-gólový náskok (14:8). Po zmene strán predviedli Považania stíhaciu jazdu, Vallo v 48. min znížil na 22:23 a o päť minút neskôr po ďalšom presnom zásahu toho istého hráča bolo rozdiel stále jednogólový (24:25). Hostia v záverečnej päťminútovke črtajúce sa prekvapenie nepripustili a doviedli svoju snahu do úspešného konca.

V druhej semifinálovej dvojici sa o postupujúcom ešte nerozhodlo. HK Agro Topoľčany totiž využil výhodu domáceho prostredia ako každý z tímov v doterajšom priebehu tejto série a HC Sporta Hlohovec zdolal jednoznačne 29:22 (16:6). Topoľčanci vyrovnali na 2:2 na zápasy a vynútili si rozhodujúci piaty duel v sobotu 9. 5. v Hlohovci.

Úradujúci vicemajster vydareným úvodom určil ráz súboja. Prvú desaťminútovku vyhral 6:0, na začiatku 19. min viedol 12:2 a o dve minúty zvýšil Kucharik dokonca už na 14:3. Vyzeralo to na debakel, ale hostia v druhom polčase skorigovali hrozivý rozdiel, no na vyhnutie sa sobotňajšiemu rozuzleniu dramatickej série to nestačilo.

MŠK Považská Bystrica - Tatran Prešov 27:30 (12:16) - konečný výsledok série 1:3, do finále postúpil Prešov
Najviac gólov: T. Vallo 12/2, Adamčík a Mar. Gardian po 4 - Furlan 8, Rábek 6, Antl 5/1
Pok. hody: 4/2 - 1/1, vylúčení: 2 - 6, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský, 700 divákov

HK Agro Topoľčany - HC Sporta Hlohovec 29:22 (16:6) - stav série 2:2
Najviac gólov: Pupík 7, Slaninka 5, Kucharik 4 - M. Baláž 4/1, Ivanov a S. Mažár po 3
Pok. hody: 3/2 - 7/2, vylúčení: 8 - 4, ČK: 35. Žilinčík (Topoľčany) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Baďura a J. Ondogrecula ml., 640 divákov