Česi nestačili na Kanaďanov, rozhodli presilovky

4.5.2015 22:54

Domáci výber Česka neuspel v druhom z troch doterajších duelov na majstrovstvách sveta, keď podľahol tímu Kanady 3:6.

O triumfe výberu krajiny "javorového listu" rozhodli presilovkové góly Seguina a Crosbyho v III. tretine. Kanada je na čele tabuľky A-skupiny, Česko kleslo na 4. miesto.

Skóre napínavého duelu s veľkým množstvom šancí na oboch stranách otvoril v 5. min Eberle a druhý gól Kanady pridal 59 sekúnd pred prvou sirénou T. Hall. Českému tímu sa však ešte pred prvou prestávkou podarilo skorigovať, keď strelu Jana Kovářa od modrej čiary za M. Smitha tečoval Erat.

Pražskú O2 Arenu rozjasal v 36. min Zaťovič vyrovnávajúcim gólom na 2:2, no Couturier o dve minúty neskôr opäť naklonil misky váh na kanadskú stranu a Seguin v presilovke v 43. min upravil na 4:2. Piaty gól výberu Kanady pridal v početnej výhode Crosby. V 58. min síce Sobotka skorigoval, no Toffoli presným zásahom pri power-play súpera stanovil na konečných 6:3 pre severoamerické mužstvo.

Výsledok - A-skupina (Praha):
Kanada - Česko 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)
Góly: 5. Eberle (M. Duchene, Ekblad), 20. T. Hall (Muzzin, Eberle), 38. Couturier (Toffoli), 43. Seguin (T. Hall, Barrie), 51. Crosby (C. Giroux), 59. Toffoli - 20. Erat (Jan Kovář, Jágr), 36. Zaťovič (Simon, Kolář), 58. Sobotka (Voráček)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bulanov (Rus.), Rönn (Fín.) - Lazarev (Rus.), Suominen (Fín.), 17 383 divákov