Nešťastná trinástka zbornej, Američania zdolali Rusov

4.5.2015 18:53

Hokejová reprezentácia USA zvládla aj tretí duel, keď v ostravskej ČEZ aréne zdolala úradujúcich majstrov sveta Rusov 3:2.

Američania ukončili 12-zápasovú víťaznú sériu zbornej, ktorá na MS naposledy prehrala vo štvrťfinále svetového šampionátu v roku 2013. Rusom smolu priniesla nešťastná trinástka.

Prestížny súboj začali lepšie Američania a v 7. min sa ujali vedenia gólom Trevora Lewisa. V úvode druhej časti síce vyrovnal Anton Belov na 1:1, no v presilovke o dvoch korčuliarov opäť naklonil misky váh na stranu výberu USA Torey Krug. Gólovú poistku pridal v 52. min Mark Arcobello, necelé štyri minúty pred koncom tretej časti už len skorigoval Sergej Plotnikov.

V poslednej minúte síce Rusi odvolali brankára Bobrovského a zatlačili súpera, no vyrovnať sa im nepodarilo. Naopak, deväť sekúnd pred koncom Brock Nelson gólom do prázdnej bránky upravil na 4:2. Američania v doterajších troch dueloch získali plný počet bodov a dostali sa na čelo B-skupiny pred Rusko, tretí je priebežne slovenský výber.

Výsledok - B-skupina (Ostrava):
Rusko - USA 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Góly: 24. Belov (Panarin, Dadonov), 57. Plotnikov (Kulikov, Anisimov) - 7. Lewis (Jones, Eichel), 27. Krug (Jones, Faulk), 52. Arcobello (Vesey), 60. Nelson (A. Lee)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vinnerborg (Švéd.), Piechaczek (Nem.) - Tošenovsjan (ČR), Mills (Kan.)