Fíni trojgólovou druhou tretinou zlomili dánsky odpor

3.5.2015 23:04

Hokejisti Fínska sa otriasli po prehre 1:5 s výberom v USA vo svojom otváracom zápase v ostravskej B-skupine majstrovstiev sveta v Česku.

V severskom derby prevýšili hráčov Dánska 3:0. Fíni mali počas celého stretnutia obrovskú prevahu, no dánsku svätyňu odkliali až v prostrednom dejstve. V 28. min dosiahol víťazný presný zásah kapitán "Suomi" Jussi Jokinen.

O minútu neskôr zdvojnásobil vedenie favorita Janne Pesonen a na 3:0 upravil v 36. min Aleksander Barkov. Po štyridsiatich minútach prestrieľali Fíni Dánov 33:6, napokon 38:16. Dáni v sobotu podľahli Slovákom 3:4 po samostatných nájazdoch.

Výsledok - B-skupina (Ostrava):
Dánsko - Fínsko 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
Góly: 28. J. Jokinen (Salmela, Donskoi), 29. Pesonen (Louhivaara, Kemppainen), 36. Barkov (Lindell, J. Jokinen)
Vylúčení: 4:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Nord (Švéd.), Wehrli (Švaj.) - Schrader (Nem.), Semjonov (Est.), 8353 divákov