Višňovský a Hossa bodovali a prispeli k výhram svojich tímov

SITA nhl.com
20.4.2015 08:08

Ľubomír Višňovský prispel jednou asistenciou k víťazstvu hokejistov New Yorku Islanders 2:1 po predĺžení nad Washingtonom v nedeľňajšom stretnutí prvého kola play-off NHL. Jaroslav Halák inkasoval z 25 striel len raz a Islanders sa ujali vedenia sérii 2:1 na zápasy.

Rozuzlenie prišlo už po pätnástich sekundách predĺženia, keď sa pred bránkou presadil kapitán John Tavares. Višňovský, ktorého vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu, bol pri prvom góle svojho tímu. V 33. min sa jeho strela spoza kruhu odrazila za chrbát brankára Bradena Holtbyho od nohy Kyla Okposa. Halák inkasoval až šesť minút pred koncom tretej tretiny po strele Nicklasa Bäckströma, ktorý prestrelil hradbu tiel.

Chicago zdolalo Nashville 4:2 aj vďaka dvom prihrávkam Mariána Hossu, ktorý sa stal prvou hviezdou duelu. Blackhawks sa ujali vedenia 2:1 na zápasy.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 1. kola play-off zámorskej hokejovej NHL (hrá sa na štyri víťazstvá):

Východná konferencia - play off - 1. kolo

New York Islanders - Washington 2:1 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0) - stav série 2:1

Góly: 33. Okposo (Ľ. VIŠŇOVSKÝ, Bailey), 61. Tavares (Kuľomin, Leddy) - 54. Nicklas Bäckström (M. Green, J. Ward)
Jaroslav Halák inkasoval 1 gól, mal 24 úspešných zákrokov, odchytal 60:15, Ľubomír Višňovský (obaja Islanders) 1 asistencia, 3 strely, odohral 17:08

Ottawa - Montreal 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1) - stav série 0:3

Góly: 12. MacArthur (Stone, E. Karlsson) - 55. Weise (Prust, T. Mitchell), 69. Weise (T. Mitchell, Jemelin)

Západná konferencia - play off - 1. kolo

Chicago - Nashville 4:2 (1:1, 3:1, 0:0) - stav série 2:1

Góly:15. Desjardins (HOSSA, Oduya), 21. Toews (HOSSA, Keith), 24. Saad, 33. Seabrook (Toews, Shaw) - 16. Ribeiro (C. Smith), 21. Ekholm (Ellis, C. Smith)
Marián Hossa (Chicago) 2 asistencie, 6 striel, 2 tr. min, odohral 15:37

Calgary - Vancouver 4:2 (2:1, 0:0, 2:1) - stav série: 2:1

Góly: 7. Bollig (Raymond, Brodie), 16. Brodie (Schlemko, Backlund), 43. Bennett (Colborne), 55. Monahan (Gaudreau, Russell) - 10. Matthias (R. Vrbata, Bonino), 58. Hansen (Horvat)