Gáborík pečatil triumf Los Angeles, Ovečkin vzal Bondrovi klubový rekord

13.1.2015 07:43

Slovenský hokejista Marián Gáborík spečatil v noci na utorok triumf Los Angeles v zámorskej NHL nad Torontom. Domáci vyhrali 2:0, poistku pridal minútu pred koncom gólom do prázdnej bránky Gáborík, pre ktorého to bol 14. gól v sezóne.

Gáborík bol na ľade pri oboch góloch svojho tímu a zaznamenal dva plusové body. Celkovo odohral takmer šestnásť minút a na bránku súpera vyslal tri strely. Jeho krajan v drese Toronta Richard Pánik sa pri minutáži 18:34 zapísal do štatistík štyrmi strelami a mínusovým bodom.

Hokejisti Washingtonu zdolali na svojom ľade Colorado 2:1 vďaka presnému zásahu Alexandra Ovečkina. Pre ruského útočníka to bol už 74. víťazný gól v drese Capitals, čím sa dostal na čelo historickej tabuľky klubu pred Slováka Petra Bondru. Ovečkin rozhodol o triumfe Washingtonu na konci druhej tretiny svojim 22. gólom v sezóne. Brankár Braden Holtby sa na víťazstve podieľal 31 úspešnými zákrokmi. Colorado prerušilo trojzápasovú sériu duelov s plým bodovým ziskom.

Philadelphia si doma poradila s Tampou Bay 7:3, najvýraznejšie sa pod to s bilanciou 1+2 podpísal švajčiarsky obranca Mark Streit. "Letci" rozhodli v druhej časti hry, v ktorej zaznamenali až päť gólov. Český útočník Jakub Voráček si vďaka presnému zásahu a asistencii upevnil post lídra kanadského bodovania celej súťaže.

Výsledky pondelkových zápasov zámorskej hokejovej NHL:

Washington - Colorado 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 8. Beagle (Chimera, T. Wilson), 38. Ovečkin (Brouwer, Nicklas Bäckström) - 31. Tanguay (Iginla, Barrie)

Philadelphia - Tampa Bay 7:3 (2:1, 5:1, 0:1)
Góly: 7. VandeVelde (L. Schenn, Giroux), 17. Umberger (Read, Coburn), 22. Voráček (Streit, Giroux), 23. Bellemare (VandeVelde, Del Zotto), 28. Streit (B. Schenn, Simmonds), 29. B. Schenn (Streit, Voráček), 36. Raffl (Laughton, Simmonds) - 11. Stamkos (T. Johnson, Stralman), 36. Boyle (Paquette, Stralman), 42. Callahan (Drouin, V. Filppula)

Los Angeles - Toronto 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 1. Kopitar (Doughty, J. Carter), 59. GÁBORÍK (Kopitar, J. Carter)
Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 15:52 min, 1+0, +2, 3 strely, Richard Pánik (Toronto) odohral 18:34 min, 0+0, -1, 4 strely