Nitra zdolala Košice až po nájazdoch, Trenčín prehral v Poprade

SITA TASR TA3
19.9.2014 20:07

V piatkovom súboji 4. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže vyhrala doma Nitra nad úradujúcim majstrom z Košíc 5:4 po samostatných nájazdoch.

HK Nitra - HC Košice 5:4 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 2:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 1. Tománek, 40. H. Ručkay (Jeremenko) 52. Lukáš Novák (Tománek, Stümpel), 60. H. Ručkay (Tománek, Nádašdi), rozhodujúci sam. nájazd: Tománek - 32. Černák (Lapšanský), 39. Jánošík (Kolena, Lapšanský), 48. P. Bartoš (Spilar), 56. Kolena (Stupka, Matúš Chovan)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyšek: Hrnka (Košice) 5+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kubuš - Výleta, Šefčík, 2862 divákov

Nitra: Lakosil - Michal Novák, Nádašdi, Guoth, Kloz, Milo, Jeremenko, Kloz, Piačka - Tománek, Stümpel, H. Ručkay - Slovák, M. Kováčik, Pupák - J. Ručkay, J. Štefanka, Lukáš Novák - Mráz, Lelkeš, Bajtek
Košice: Melicherčík - Cebák, Jánošík, Černák, Štrbák, Drgoň, Philipp, Hinďoš, Šeda - Lapšanský, Hrnka, M. Bartánus - Spilar, P. Bartoš, Jenčík - Sojčík, Češík, Bicek - Matúš Chovan, Kolena, Stupka

Súboj minulosezónnych finalistov otvoril gólom už v 40. sekunde domáci kanonier Roman Tománek, ktorý prekonal Melicherčíka pomedzi betóny. V prvej tretine napriek dostatku šancí diváci ďalší gól nevideli. V druhej časti otočili "východniari" priebeh zápasu. Najskôr v oslabení vyrovnal v 32. min Erik Černák a v 39. min si domáci hokejisti nedali pozor na voľného Adama Jánošíka, ktorý prekonal bezmocného Lakosila.

Do konca prostrednej časti ešte stihli Nitrania vyrovnať, keď Jeremenko našiel Henrika Ručkaya a do tretej tretiny sa išlo za vyrovnaného stavu. V poslednom dejstve išli do vedenia hostia v presilovej hre zásluhou nestarnúceho Petra Bartoša. Domáci odpovedali rovnakou mincou v 52. min, keď v početnej výhode skóroval Lukáš Novák.

Košice boli po góle Milana Kolenu blízko k trom bodom, ale domáci tak isto ako v druhej tretine odpovedali v samotnom závere. Zápas poslal 46 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času do predĺženia svojím druhým gólom v zápase Henrik Ručkay. Vyrovnaný duel sa rozhodol až v nájazdoch, keď sa o bod navyše pre domácich postaral najproduktívnejší hráč zápasu Tománek. Košice klesli v tabuľke z druhého na tretie miesto.

MsHK Žilina - HKM Zvolen 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Góly: 30. Milan Procházka - 16. Michal Chovan (L. Jurík), 56. Škvaridlo, (Hraško, Michal Chovan), 57. L. Jurík (Škvaridlo, Michal Chovan), 59. Brabenec (Puliš, Juraško)
Vylúčení: 5:2 na 2 min, navyše: Bobček (Žilina) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Junek, Tvrdoň

Žilina: Landsman - J. Moravec, Hertl, Bobček, Jelínek, Dlouhý, Ďurkech, Kadela, Krčula - Milan Procházka, Kristek, Kubiš - Kanko, Haluza, Šimko - Valášek, Drábek, Drevenák - Jarab, Paleček, A. Lipovský
Zvolen: Šimko - Bagin, Juraško, L. Pokovič, Hraško, Pichnarčík, Dervarič, S. Tomko, T. Varholík - Podkonický, Brabenec, Obdržálek - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Puliš, Bortňák, Hebar - Síkela, Čanky, Martin Ďaloga

Hokejisti MsHK Žilina nemajú v úvode sezóny najvyššej slovenskej súťaže dobrú formu. "Vlci" prehrali v piatok už tretí zo štyroch domácich zápasov, keď nestačili na hráčov HKM Zvolen (1:4). Zverenci Jozefa Zavadila doma neuspeli postupne so Skaličanmi, Nitranmi a teraz aj Zvolenčanmi.

Jediný bodový zápis si pripísali v stretnutí proti HK Orange 20. Žilina bola v piatok Zvolenu vyrovnaným súperom až do záveru duelu, ešte v 55. min bol nerozhodný stav 1:1. Mužstvo spod Pustého hradu to roztočilo na úplnom konci záverečnej časti, keď sa gólmi prezentovali Tomáš Škvaridlo, Lukáš Jurík a Kamil Brabenec. HKM sa v tabuľke Tipsport extraligy vyšvihol z tretieho miesta na druhé, predbehol úradujúceho šampióna HC Košice, ktorý v piatok prehral v Nitre 4:5 po samostatných nájazdoch.